Реклама
Lacover2023

Порошкові фарби

Інтерв'ю

ПОРОШКОВЕ ФАРБУВАННЯ

ІНТЕРВ'Ю

test

більше року тому  05.02.2018, ~ Administrator   

Рем Рамнат, віце-президент бізнесу порошкових покриттів Jotun

Глобальні тренди
Як бізнес може поліпшити світ, в якому ми живемо? На перший погляд це дуже загальне питання. Але запитати варто! По-перше, незалежно від сфери діяльності, завдання рухатися в бік більш екологічно чистого середовища повинно  бути першочерговим для кожного керівника. У цьому напрямку зараз розвивається більшість галузей: енергетика, транспорт, будівництво або виробництво побутової техніки. Компанії прагнуть скоротити використання шкідливих речовин і перейти на більш безпечні для навколишнього середовища технології. Активно розвиваються поновлювані джерела живлення, а на дорогах все частіше зустрічаються електромобілі.

Цей тренд отримав ще більший розвиток завдяки популяризації в соціальних мережах. Ідея, що кожен повинен внести свій, нехай і невеликий, внесок у збереження чистоти нашої планети – благородна і дуже масштабна водночас. Адже що може бути важливіше, ніж забезпечення виживання людства? І ця проста, але в той же час дуже потужна ідея зміцнюється в свідомості людей завдяки соціальним мережам. Чиста правда, що ніщо не зупинить ідею, час якої настав, але їй потрібна сила соціальних мереж, щоб поширити добро по всьому світу!

«Еко-чемпіон» в лакофарбовій промисловості
Лакофарбова промисловість теж дотримується цього тренду. Давно відомо, що розчинники і леткі органічні сполуки (ЛОС), що містяться у фарбах, небезпечні для навколишнього середовища. Науково-дослідні центри по всьому світу займаються пошуком менш шкідливих альтернатив. В цьому відношенні порошкові покриття – «еко-чемпіон» серед лакофарбових матеріалів, адже в їх складі немає розчинників і практично відсутні ЛОС. Не дивно, що виробники металевих виробів, які використовуються в різних галузях, віддають перевагу саме їм. Крім того, завдяки зусиллям виробників порошкових покриттів  постійно розширюється сфера їх застосування. Наприклад, сьогодні можливо покривати масивні металоконструкції і навіть фарбувати неметалеві поверхні.

На жаль, на ринку все ще існують технології обробки, які ніяк не можна назвати екологічно чистими. Яскравий тому приклад – хромування, технологія, яку слід визнати застарілою, і чим швидше, тим краще. Доведено, що хром має згубний вплив на здоров'я людини, в тому числі сприяє розвитку онкологічних захворювань. Не менш шкідливою є і технологія анодування. Крім того, що в процесі використовуються небезпечні хімічні речовини для численних ванн (на стандартній лінії анодування), так ще й споживається надмірна кількість води і електрики – це точно не технологія майбутнього, яка сприяє чистоті довкілля.

Науково-дослідні центри в області порошкових покриттів за останні роки зробили величезний крок на шляху створення гідних альтернатив хромуванню і анодуванню. Наше завдання зробити так, щоб проектувальники і дизайнери знали про це і застосовували сучасні технології, і тоді разом ми зможемо зберегти нашу планету і забезпечити здорове майбутнє.

Як я вже сказав, сьогодні розроблені технології, які дозволяють наносити порошкові покриття навіть на неметалеві поверхні, такі як МДФ і деревопохідні матеріали. Це справжній прорив, адже мільйони літрів фарби, яка містить розчинники, можна буде замінити безпечними порошковими покриттями.

Труднощі
При такому вражаючому розвитку, що може стояти на шляху повсюдного впровадження технології порошкових покриттів?

Головна проблема, як я бачу, полягає в тому, що галузі необхідно продовжувати інвестувати в високоякісні дослідження, технічні та маркетингові ресурси, щоб «замкнути коло», щоб усунути ті перешкоди, які стоять на шляху впровадження порошкових покриттів на виробництвах. Для цього треба добре розуміти, що необхідно клієнтам, які труднощі у них виникають і як їх можна подолати. Наприклад, щоб почати використовувати порошкові покриття, потрібні інвестиції, а значить, повинні бути вагомі аргументи на користь цієї технології.

Комерційно ми відчуваємо труднощі через невідповідність між ринковою ціною і собівартістю порошкових покриттів. Заради справедливості слід сказати, що цінність порошкових покриттів не завжди усвідомлюється виробниками, а ми, як індустрія, були не такі сильні в донесенні цієї цінності. Ще одна складність – фрагментованість ринку.

Але які б не були причини, при зростанні вартості сировини виробники порошкових покриттів стають уразливими. А вартість сировини зараз зростає: за останні 12 місяців зростання склало близько 25%. І поки немає ніяких ознак поліпшення, навпаки, прогнозується подальше зростання цін в найближчі місяці. Для цього є багато причин, в тому числі різкий стрибок цін на діоксид титану після хвилі злиття компаній, зростання цін на сировину для поліефірних і епоксидних смол. І звичайно, значний вплив зробило закриття підприємств хімічної промисловості в Китаї після введення жорстких екологічних норм.

Нам доводиться підвищувати ціни, щоб пристосуватися до нової ситуації. У складні часи особливо важливо доносити до клієнтів цінність пропонованого рішення і збільшувати прибуток, щоб продовжувати інвестувати в розвиток інновацій. Це життєво необхідно для подальшого розвитку технології порошкових покриттів і створення екологічно чистого майбутнього для всієї індустрії лакофарбових матеріалів.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 1

 • 1
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony