Реклама
Lacover

Дерево – це прекрасний дар природи, натуральний матеріал, тому його обробка і захист повинні бути гармонійно природними і екологічними. Застосування захисних натуральних рослинних масел підкреслює особливі властивості деревини - її природний колір, естетичність, теплоту і красу.

БІО масла не утворюють пластифікованої плівки, як лаки, а лише просочують дерев’яну поверхню і дозволяють їй «дихати». Масла глибоко проникають у структуру деревини, зберігаючи та роблячи більш шляхетним її природний вигляд. Оброблена маслом поверхня шовковиста та дотик до неї такий же приємний, як і до натуральної. Протягом останніх десятиліть споживачі з дбайливим ставленням до природи та навколишнього середовища переважно використовують для захисту дерев’яних поверхонь  масляні  просочувачі, оскільки ці засоби є біоруйнівними та безпечними для людини та навколишнього середовища.

За  хімічним  складом  рослинні масла - це тригліцериди жирних кислот.  Залежно  від  здатності до  висихання  вони  поділяються на  висихаючі,  напіввисихаючі  та невисихаючі масла. Процес висихання прискорюється  із  застосуванням сушарок, у яких відбувається реакція самоокислення  масла  повітрям. Сушарка  підбирається  відповідно до технології нанесення масла. Для отримання в'язкості, необхідної для якісного  просочування  деревини, масла часто додатково розбавляють аліфатичними розчинниками з ряду бензинів. Крім розчинників, у масла додають аддитиви для отримання наступних  властивостей  покриття: матовість, шовковистість, висихання, твердість, стійкість, тощо.

Процес обробки
Остаточна якість поверхні безпосередньо залежить від попередньої підготовки. Дерев'яна поверхня повинна бути ретельно відшліфованою, сухою і очищеною від деревного пилу, масел, смоли та інших забруднень, оскільки масла не утворюють плівки, і гладка поверхня забезпечує їх якісне нанесення і втирання. У разі нерівномірного шліфування на промасленій поверхні виникає дефект плямистості і нерівномірного блиску.

Для твердих порід деревини, таких як дуб, рекомендується поступове шліфування до зернистості P220, для буку – до P240-P320. Для м'яких порід деревини, таких як тополя і ялиця, достатнім є шліфування до P220, більш тонке шліфування не збільшує гладкість поверхні.

Робочі  умови:  оптимальна температура = 15 - 25°C, відносна вологість повітря = 40 - 70%. При недотриманні  рекомендованих умов можуть виникнути проблеми з висиханням масла.

Технологія  нанесення  масла: занурення, розпилення, вальцювання, серветка. Нанесення масла серветкою є  найпопулярнішим  способом  і використовується у 80%.

Масло у надлишку наливається на дерев'яну поверхню і рівномірно розподіляється  серветкою.  Через 10 хвилин (залежно від типу масла і породи деревини) надлишок масла, який не поглинувся, видаляється чистою і сухою серветкою, поверхня протирається і згладжується. Якщо не видалити всі надлишки масла, вони можуть засохнути блискучими плямами або ж утворити м'яку плівку, що впливає на якість фінішного вигляду обробленої поверхні. Рекомендований час сушіння: не менше 12 - 24 год. Висихання поверхні прискорюється при легкому підвищенні температури (до 25°C) і використанні вентиляції. При підвищенні температури до 30-40°C час висихання не скорочується, а навпаки, масло може виділятися з пор деревини і збиратися на поверхні у вигляді крапель, що погіршує її вигляд.

УВАГА!
Висихання натуральних рослинних масел є екзотермічною реакцією оксидації, у процесі якої виділяється тепло. Тому рекомендується промаслені серветки сушити у розправленому вигляді або зберігати у ємності з водою або спалювати, щоб уникнути самозаймання. Необхідно мати на увазі, що небезпека займання також існує при розпиленні масла - може спалахнути пил на паперовому фільтрі фарбувальної кабіни.
У невисихаючих масел (мінеральних) така небезпека відсутня.
Промаслені вироби пакуються у вощений папір і картон. Вощений папір затримує масло, яке може виділятися з глибоких деревних пір. В протилежному випадку, під час штабелювання важких стільниць на складі може виникнути дефект плямистості поверхні внаслідок поглинання картоном масла, що виділилося.

Асортимент

У результаті багаторічного досвіду асортимент Helios БІО масел складається з двох лінійок.

Першу лінійку складають промислові масла бренду BIO IMPREGNOL, які адаптуються згідно виробничої лінії замовника.

Другу лінійку складають масла бренду BIOHEL, призначені для широкого споживача.

Обидві лінійки масел коліруються згідно  колірувальної  системи HELIOMIX.

Основна продукція БІО масел:
Бренд BIO IMPREGNOL
- BIO IMPREGNOL PROSA SF, BIO IMPREGNOL S, BIO IMPREGNOL HOW, BIO IMPREGNOL ABL ,BIO IMPREGNOL WM.

Бренд BIOHEL
- LINSEED OIL, TUNG OIL, TEAK OIL.

Усі зазначені та інші основні продукти брендів BIO IMPREGNOL і BIOHEL, а також колірувальна система HELIOMIX будуть докладніше представлені у наступному номері журналу «Професійне фарбування».

ТОВ «Лакофарбовий завод
«Аврора»

Член Групи KANSAI PAINT.
18030, Україна, м. Черкаси,
вул. Будіндустрії, 3
T: +380 472712881
Програма промислових покриттів:
E: wood@helios.ck.ua

“Профессиональная покраска” № 5(108) 2020

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony