Рекламаhangon

Варто знати

Новини

8 місяців тому  16.10.2019, ~ Redaktor 1   

Діоксид титану може потрапити в список речовин, яке викликають у людей онкологічні захворювання. Таку постанову прийняла Європейська комісія 4 жовтня.

Як повідомляє ChemicalWatch, 18 вересня відбулися слухання експертів CARACAL. На заході половина представників держав членів ЄС підтримала проект ЄС про віднесення двоокису титану до канцерогенів, а решта висловилися проти.

Однак Єврокомісія, незважаючи на заперечення, вирішила класифікувати сировину як речовина, яке (дослівно) «може викликати рак у людей».

Якщо Європейський парламент або Рада протягом наступних двох місяців не представлять ніяких заперечень, то документ вступить в силу влітку 2021 року. Нова вимога стосується продуктів з діоксиду титану у вигляді порошку, що містять 1% і більше речовини з розміром частинок 10 мкм і менше.

Постачальників і виробників зобов'яжуть інформувати споживачів про небезпеку продукту як канцерогену. Рідкі продукти, вміст двоокису титану (лакофарбові матеріали, наприклад), повинні будуть мати на упаковці «попередження про небезпеку нанесення розпиленням».

Рішення ЄС викликало критику з боку виробників ЛФМ і друкарських фарб. Зокрема, представник German Paint and Printing Association (Асоціація фарби і друку) Мартін Енгельманн заявив, що існують серйозні сумніви щодо законності таких змін. The Titanium Dioxide Manufacturers Association (Асоціація виробників діоксиду титану - європейська торгова організація) зазначила, що шкодує про рішення і плани провести його подальшу оцінку.

The American Chemistry Council's Titanium Dioxide Stewardship Council (Координаційна рада з діоксиду титану Американського хімічного ради) заявила, що рішення не виправдано. Представники Асоціації розглядають всі варіанти, щоб його оскаржити.

Додамо, діоксид титану буде в центрі уваги на Європейському форумі з регулювання покриттів (він пройде 27 і 28 листопада в Брюсселі) і форумі TiO2 ЄС - відбудеться 28 і 29 січня в Берліні.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony