Реклама
Lacover

ПІДГОТОВКА ПОВЕРХНІ

більше року тому  19.10.2018, ~ Administrator   

Аби зрозуміти, наскільки якісною є продукція виробника, не потрібно робити
зайвих маніпуляцій – варто лише подивитися, яка тривалість гарантії виробу.
Наприклад, українська компанія Vents гарантує для своєї продукції 10 років служби.

У чому ж секрет такої тривалої гарантії: спеціальному покритті чи особливій технології виготовлення? Про це ми спілкувалися з заступником директора виробництва ПрАТ «Вентиляційні системи» Олексієм Радером.

«Компанія Vents спеціалізується на виробництві вентиляції. Ми виробляємо все – від найменших деталей до потужних вентиляційних систем, модульних установок, які перероблять 90 тисяч кубометрів повітря на годину, комплексами фільтрації, охолодження та нагріву. Оскільки виробництво кожної деталі здійснюється нами, Vents готовий відповідати за якість кожного виробу.

VENTS – потужне науково-виробниче підприємство, яке володіє найбільшою сучасною виробничою базою в Європі і самостійно виробляє повний спектр обладнання для систем вентиляції та кондиціонування будь-якого ступеня складності під торговими марками VENTS, Домовент, Пластивент, Алювент, X-VENT,
AirVENTS.

Асортимент вентиляційної продукції ВЕНТС становить понад 10 000 найменувань для побутової, комерційної та промислової вентиляції, різних цільових аудиторій споживачів і світових географічних регіонів. Виробничі потужності розташовані більш ніж на 60000 м2 у місті Боярка. Кожен з 16 цехів компанії обладнаний відповідно до міжнародних стандартів і здійснює повноцінний виробничий цикл. На підприємстві працюють понад 2 000 працівників, які забезпечують втілення вентиляційної продукції від ідеї і конструкторського рішення до готового високотехнологічного продукту. Для цього ВЕНТС реалізує стратегію сталого розвитку, яка заснована на впровадженні інновацій та застосуванні передових технологій в області кліматичного обладнання.

У чому полягає наша ціль? Звісно, для кожної компанії головна мета – це задоволений клієнт. Якщо ж говорити глобально, то у нас є певні амбіції на світовому ринку. Наша компанія вже сьогодні постачає продукцію у всі куточки планети. Нашими системами користуються в Японії, Індії, Австралії, країнах Європи, вони вирушають до Африки та країн Південної та Північної Америки. Погодьтеся, така географія клієнтів неабияк мотивує та змушує відповідально ставитися до своєї роботи.

З самого початку заснування компанії ми робили акцент на якісній підготовці поверхні виробів перед фарбуванням. Кожен, хто займається виробництвом, розуміє, що хороша підготовка поверхні – це майже 90% якості. Справа в тім, що сьогодні виробники фарб здатні втілити в життя будь-яку нашу забаганку. Нині не потрібно шукати фарбу з потрібними характеристиками, виробники пропонують готові рішення. А тепер уявімо – ми беремо хорошу, якісну фарбу і наносимо її на погано підготовлену поверхню. Вона просто-напросто втратить свої властивості, через що постраждає клієнт. Клієнт не матиме претензій до виробника фарби – він матиме претензії до нас, і буде мати рацію. Втрачати довіру клієнта– доволі ризиковано, адже тепер відгуки про компанію неможливо приховати.

Останні 10 років ми використовуємо цинк-фосфатну підготовку металевих поверхонь, що можливо завдяки якісній продукції компанії Chemetall. Технології та продукцію Chemetall нам забезпечує компанія МІМ. З ними ми вже працюємо понад 10 років, і цілком задоволені співпрацею. Підготовка якісною хімією забезпечує високу стійкість покриття наших виробів. Я радий констатувати, що завдяки цьому процесу ми ще не мали жодних скарг від клієнтів, а це дуже хороший показник на такому тривалому відрізку часу.

Також завдяки МІМ ми незабаром замінимо цинкове фосфатування технологією OXSILAN, але про це трішки згодом. Як проходить цинк-фосфатна обробка? Спочатку виріб миється (ми маємо 2 зони миття), потім змивається звичайною або комбінованою водою, тобто відбувається обезжирення перед фосфатуванням.

Коротко про технологію OXSILAN
Розроблена німецькою компанією Chemetall GmbH технологія OXSILAN довела свою перевагу в якості нового процесу підготовки поверхні. Її основними компонентами є силани, які у водних розчинах в процесі гідролізу, а також конденсації утворюютьполісилоксани. Під час обробки реактивні силанові групи утворюють хімічні зв'язки з металом і фарбою.

Згодом відбувається процес власне нанесення фосфату цинку. Для цього в нас є 9 ванн. І хоча цинк-фосфатування має певні недоліки (наявність важких металів, затрати на нагрівання ванн, великий розхід води, утворення великої кількості шламу, доволі важкий супровід процесу та необхідність активації/пасивації), проте станом на сьогодні - це єдиний процес, який завдяки відносно невеликим затратам гарантує високу якість покриття. Ми перевіряємо свої вироби у спеціальних камерах з соляним туманом, і цинкове фосфатування забезпечує виробам гарантовані 1000 годин витримкив такій атмосфері. Саме тому ми гарантуємо 10 років якості.

Після обробки виріб йде на пасивацію – утворення на поверхні металевих виробів захисних шарів (головним чином плівок оксидів) при дії окислювачів. Цей процес оберігає метал від корозії. Ну і фінальний етап – промивання. Наступний етап – фарбування, де ми застосовуємо електростатичний метод нанесення. До речі, ми використовуємо тільки «зовнішні» поліефірні фарби, адже в них краща стійкість. Користуємося послугами різних компаній. Це й AkzoNobel, Jotun, Axalta, є хороша українська компанія Lacover. Перед тим як укласти договір, ми беремо зразки, проводимо відповідні тести, і тільки після цього визначаємо переможця. Ясна річ, що наявність у фарби сертифікату Qualicoat дає додаткову перевагу, проте це не є нашою обов’язковою вимогою.

Що ж стосується технології OXSILAN, то її вже активно використовують в Європі. OXSILAN дозволить нам нагрівати лише одну ванну обезжирення на початку обробки металу, що зробить процес значно економнішим, адже зараз ми гріємо 9 ванн. Розхід води – мінімальний, тому що немає випаровування та шкідливих відходів. Цей процес також підходить для всіх видів металу. Він є коротким у часі, адже немає активації/пасивації поверхні. Ну, і не потрібно забувати про легке ведення самого процесу.

Ми контролюємо кожен етап виробництва. Якість – це вимога до кожної деталі, яку випускає наше підприємство. Ми щасливі, що завдяки відповідальній роботі можемо втілити бажання клієнтів по всьому світу.

Підготував
Ярослав Сиваківський

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 1

 • 1
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony