Реклама
Lacover

Варто знати

Інше

Події

Новини

місяць тому  21.01.2021, ~ iryna   

Британська федерація покриттів заявила, що задоволена Угодою про вільну торгівлю між Великобританією та Європейським Союзом. Однак вона має певні застереження щодо деяких її положень і сподівається, що зможе зробити їх точнішими в результаті переговорів цього року.

Угода про вільну торгівлю, хоча і укладена відносно пізно, дозволить членам Британської федерації покриттів здійснювати безмитну торгівлю з Європейським Союзом. В іншому випадку їм би довелося втратити близько 100 мільйонів фунтів стерлінгів. Проблема, однак, полягає в тому, що досі незрозуміло, чи буде в додатку щодо хімічних речовин передбачена угода про обмін даними, яку вимагала Великобританія.

Нове законодавство про обіг хімічних речовин увійшло в дію у Великобританії з 1 січня 2021 року. UK REACH - це пряма копія оригінального регулювання ЄС REACH. Якщо в угоді про зону вільної торгівлі не буде положення про взаємний обмін даними, UK REACH вимагатиме реєстрації  у новій базі усіх хімічних речовин на ринку, що означає додаткові витрати вартістю 1 мільярд фунтів стерлінгів. Через це деякі речовини взагалі не будуть зареєстровані через високі витрати. Як коментує Том Боутелл, генеральний директор Британської федерації покриттів: «Ми серйозно занепокоєні тим фактом, що UK REACH буде копією ЄС REACH, хоча британський ринок хімічних речовин складає лише 1/10 ринку ЄС. На сьогодні встановлені процедури обійдуться виробникам, а також споживачам лакофарбових матеріалів у понад 1 мільярд фунтів стерлінгів без жодної додаткової вигоди. Нашим пріоритетом у 2021 році буде зміна цих положень угоди про вільну торгівлю».

Боутелл зазначає, що поточна версія угоди є дуже недосконалою та базовою, і накладає значні витрати на британську економіку. Членів Британської федерації фарб чекають додаткові формальності та прикордонний контроль, що спричинить затримки та негативно позначиться на конкурентоспроможності британських виробників.

У своєму оголошенні Британська федерація покриттів також звертає увагу на той факт, що згідно з чинними домовленостями британські компанії, які експортують свої товари до Європейського Союзу, повинні виконувати не лише вимоги місцевого регулювання UK REACH Великобританії, а й ЄС REACH. Це, в свою чергу, може виявитись дуже складним, якщо два нормативні акти в майбутньому почнуть відрізнятися.

Джерело: BCF

(Від редакції. Як бачимо, навіть для такої промислово розвинутої країни як Великобританія, використання власного регулювання REACH в сфері хімічних речовин може виявитися надзвичайно дорогим задоволенням).

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony