Реклама
Lacover

Варто знати

ДОПОМІЖНІ ПРОЦЕСИ

Новини

місяць тому  09.03.2021, ~ iryna   

Teknos розробляє покриття для паперу та картону, які допоможуть зменшити використання пластику. Компанія працює таким чином для сталого розвитку та кругової економіки.

Очікується, що нове бар’єрне покриття допоможе зменшити використання пластмас. Фото vinsky2002/pixabay.com

Разом зі своїми промисловими партнерами фінський виробник ЛФМ працює над бар’єрними покриттями, стійкими до вологи та жиру. Вони призначені для захисту харчової упаковки та одноразового посуду.

Як зелена альтернатива пластмасам, бар’єрні покриття Teknos перш за все мають легко піддаватися переробці, містити матеріали біологічного походження  і, зрештою, повністю біорозкладатися. Як коментує комерційний директор Teknos Туомас Аспіала: «В даний час найбільшим викликом у розробці покриттів на біологічній основі є пошук сировини, яка б вписувалася в ланцюг поставок, і доступність цієї сировини».

Потенційною сировиною для розроблюваних покриттів Teknos є лігнін. Це поновлювана сировина, доступна у великих кількостях як побічний продукт у різних галузях промисловості - наприклад, у виробництві паперу. В даний час лігнін, який не можна використати, спалюється для отримання енергії.

Проект бар’єрних покриттів - це черговий проект Teknos  в рамках кругової економіки. Teknos систематично збільшує відсоток відходів на своїх заводах, які піддаються переробці.

Як модель можна розглянути завод у Польщі, де у 2019 році було успішно вилучено 3,2 тони порошку лігніну з вторинних процесів та використано в нових продуктах. Цього року кількість зросла ще вдвічі.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony