Рекламаhangon

Антикорозія

Новини

більше року тому  03.05.2019, ~ iryna   

Компанія "Сніжний Барс" – це сімейний бізнес, заснований в 2009 році у Вінниці. У витоків компанії стоять троє фахівців різних сфер діяльності, які об'єднані одним сімейним інтересом – туризмом та альпінізмом. Василь Федорович – будівельник, промисловий альпініст з 20 річним досвідом роботи, досвідчений практик, який вміє вирішувати нестандартні завдання. Ігор – спортсмен скелелаз. У професійному спорті з 13-ти років, а з 2004-го року він працює у сфері промислового альпінізму. Андрій – досвідчений менеджер, який зумів об'єднати досвід батька, енергію молодшого брата і створити із захоплюючого сімейного хобі успішну і надійну компанію. "Сніжний Барс" – це не просто послуги верхолазів. Це дійсно улюблена справа засновників і усієї команди. 


З якими типами об'єктів ви працюєте?

Наша компанія – це група вузькоспеціалізованих компаній з промислового альпінізму, які відмінні за видами монтажних і будівельних робіт. Серед них саме антикорозійний захист та малярні роботи є одним із основних напрямків діяльності. Такі роботи виконуються переважно на великих промислових об’єктах, на висоті більше 4-х метрів. Це: фарбування металоконструкцій елеваторів, несучих конструкцій будівлі, виробничих цехів, ремонт антикорозійного покриття козлових та мостових кранів або резервуарів. Також ми працюємо із залізобетонними конструкціями – це може бути як фарбування фасадів, так і елементи транспортних естакад або дамби гідроелектростанцій. 

Яким чином виконується цикл робіт? Як проводиться власне підготовка та захист поверхні перед фарбуванням?

- Технологія фарбування визначається виходячи з форми і складності конструкції:

- висоти, на якій розташовується об'єкт,
- складність доступу до нього і його окремих елементів;
- стан поверхні металоконструкції. Самі ж методи виконання робіт підбираються залежно від того, що саме ми робимо: виконуємо ремонт антикорозійного захисту (конструкцій, що вже експлуатувалися, та мають зношене покриття), або працюємо з новими конструкціями. Але в будь-якому випадку етапи умовно можна розділити: - Підготовка і очищення поверхні На цьому етапі вживаються всі заходи для забезпечення надійного зчеплення лакофарбових матеріалів з поверхнею. На металоконструкціях, за необхідності, зачищаються місця уражені корозією, проводиться абразивна обробка. Обов’язково з поверхні мають бути видалені усі види забруднень, шари старого покриття, що відлущується, окалина, бризки бетону, тощо.

Ступені підготовки нормовані міжнародними стандартами, і визначаються вимогами виробника конкретного матеріалу. - Нанесення лакофарбової системи Як і підготовчі етапи, цей етап базується на використанні спеціального устаткування. Але який саме метод застосовувати обирає фахівець у кожному конкретному випадку. Також це залежить від виробничих умов. \

Найоптимальнішим є апаратне нанесення. Такий метод дозволяє в короткі терміни (не зупиняючи надовго експлуатації конструкції, або цеху) фарбувати великі обсяги, без втрати якості. Але такий спосіб не завжди є можливим, через низку причин, наприклад ризик розвіювання фарби і фарбування устаткування, що знаходиться в діючому цеху, або автомобілі на паркінгу, що знаходиться поряд з об’єктом. Здебільшого, нашим спеціалістам вдається обмежити робочу зону і застосувати апарати безповітряного розпилення. Проте іноді це не можливо і тоді ми фарбуємо вручну. 

Які матеріали ви використовуєте?

У виборі матеріалу ми в першу чергу шукаємо оптимальну систему антикорозійного захисту відповідно до умов експлуатації. Важливо визначити фізико-хімічне навантаження на покриття, чи буде вплив природних факторів (наприклад, дощ, морське повітря), чи конструкція піддаватиметься впливу агресивного середовища (наприклад, на металургійних комбінатах, де в цехах в рази підвищені норми азоту і сірки). В залежності від всіх цих факторів ми застосовуємо різні матеріали, у тому числі і покриття на поліуретановій основі, або ж спеціальні покриття. Визначитися з системою нам допомагають самі виробники матеріалів, вони пропонують оптимальні системи згідно технічного завдання. Ми використовуємо матеріали як українського виробництва («Хімрезерв», 
«Композит», «Пенталак»), так і імпортні («JOTUN», «SIGMA»).

Достатньо цікаво працювати з компанією "Сніжний Барс". Як спеціалісти вони дуже ретельно вивчають технічні вимоги замовника, умови експлуатації конструкцій та вимоги до захисного покриття. Відповідно надають технічну інформацію, яка прискорює коректний вибір матеріалів.  Що стосується покриттів «Сігма», то ми надаємо підряднику декілька варіантів захисних систем, якщо замовник обмежений в фінансах. Разом з тим, завжди попереджаємо про реальні терміни експлуатації. Підрядник буде впевнений, якщо він все зробить за технологією, наданою виробником захисних матеріалів, то термін експлуатації та надані їм гарантії на свої роботи, не будуть мати розбіжностей між словом та реальним ділом. На нашу думку, саме таким підрядником є компанія «Сніжний Барс». Дякуємо їм за сумісну співпрацю.
Володимир Олійник, технічний та торговий представник, захисні покриття «Сігма» (PPG).

Якому обладнанню ви надаєте перевагу?

Устаткування, яке ми використовуємо, дозволяє якісно виконувати великі об'єми робіт у найкоротші терміни. Для малярів-висотників в усьому обладнанні (від апаратів до аксесуарів), крім надійності основних агрегатів, важливими якостями є: мобільність, вага і зручність у використанні « з мотузок». Очистку здебільшого ми проводимо гідроструменевими апаратами «Kranzle» (250 атм.). За параметрами по ергономіці це відповідає нашим запитам, адже часто ми працюємо в важкодоступних місцях, куди автомобілем доставити обладнання неможливо. Також ми застосовуємо фарбувальні станції, що дозволяють механізувати процес нанесення важких матеріалів: рідкої гуми, шпаклівки, вогнезахисту, а також новітніх полімерних промислових покриттів, багато з яких є новинками на ринку "рідких" матеріалів. Це професійні фарбувальні апарати гідро-поршневого типу високого і надвисокого тиску (250-500 атм.). Враховуючи «висотну» специфіку нашої роботи, саме таке обладнання дозволяє «доставляти» в’язкі фарби на висоту без втрат тиску на виході та без втрат працездатності агрегатів. Graco, Titan, Wagner – лідери з виробництва такого устаткування для фарбування. 
 


Приклади реалізованих об'єктів:

- відновлення антикорозійного покриття сушарки та ємності ТОВ «Джулинський елеватор» (2016);
- відновлення АКЗ металоконструкцій: транспортних галерей, сушарок. ТОВ «Радивилівський елеватор» (2017);
- фарбування металоконструкцій норій та осадочної камери ТОВ «Кролевецький елеватор» (2018);
- відновлення АКЗ кранів козлових «Метінвест СМЦ» (2016, 2017, 2018);
- відновлення АКЗ металевої стелі полімерними матеріалами ПрАТ «МХП» (2018);
- фарбування залізобетонної дамби Дністровської ГЕС (2017). 

- Яким чином компанія здійснює контроль нанесених покриттів?

- Якість покриття на 80-90% залежить саме від якості підготовки поверхні. Тому майже весь контроль ми проводимо на стадії підготовки, для цього є різні методи оцінки очистки покриття за стандартами ISO. Нанесення покриття ми контролюємо під час роботи. Тут головне дотримуватися вказівок і технологічних карт виробника, які зазвичай розробляються до кожної системи антикорозійної системи. Далі контроль якості ведеться замовником в процесі експлуатації, адже в більшості випадків ми надаємо гарантії на виконані роботи.

Яка гарантія надається компанією «Сніжний Барс»?
Гарантійні умови нашої компанії залежать від систем і технологій, які були застосовані під час роботи. Зазвичай гарантійний термін становить більше 12 місяців, встановлених Державними будівельними нормами. Наприклад, на ремонт антикорозійного покриття козлових кранів, які експлуатуються при атмосферному впливі, гарантія становить 3 роки. Також маємо проекти, гарантія на які становить більше 5 років.

Що б ви порадили фірмам, які шукають компанії, що надають послуги з антикорозійного захисту та промислового альпінізму?
У випадку зі складними, важкодоступними конструкціями (як в більшості задач промальпінізму) не існує сталої формули типу «50% вартість матеріалів + 50% вартість робіт = 100% бюджет проекту». Процес підготовки і нанесення може бути дорожчим матеріалу. Для замовників таких послуг одним із найактуальніших і складних є питання вартості.
Тому саме на ньому ми хочемо зауважити:

1. Запитуйте комерційні пропозиції з окремими пунктами по матеріалах і роботі. Деталізуйте процеси,адже їх кількість є показником професійного підходу. Ви побачите, чи враховано у пропозиції повний комплекс робіт, чи в процесі торгів виникнуть ще додаткові угоди і витрати на «приховані або додаткові» роботи.
2. Не варто одразу відмовлятися від пропозицій з більш вартісними матеріалами. Іноді, загальна вартість проекту із застосуванням «найдорожчих із запропонованих» матеріалів буде дешевша, ніж з дешевими.  Деякі матеріали коштують дешево, але мають низький «сухий залишок». Такої емалі може піти в 3-4 рази більше для досягнення потрібної товщини плівки. При цьому збільшуються не лише витрати на матеріали, а і кількість процесів у самих малярів. Наприклад, потрібне покриття товщиною в 160 мкм і стоїть вибір між матеріалами «А» і «Б». «А» коштує – 30 грн/кг ( товщина сухої плівки - 20 мкм). «Б» коштує – 90 грн/кг (товщина сухої плівки - 80 мкм). Ми бачимо, щоб досягти потрібного результату, дешевого матеріалу піде в 4 рази більше, а наносити його доведеться не за 2 рази, а за 8. Отже, фарбування дешевим матеріалом, може обійтися набагато дорожче.
3. Обираючи підрядника на послуги промальпінізму, переконайтеся, чи дійсно підприємство має кваліфікованих робітників-висотників.
Ліцензію на висотні роботи мають багато будівельних компаній, але не у всіх є свої висотники, і їм доводиться запрошувати альпіністів в субпідряд. Це також може вплинути на вартість робіт. Якщо Ви хочете напряму домовлятися з тими, хто виконує роботи і буде нести за них відповідальність – то варто звернути на це увагу. Для цього достатньо запросити у кандидата документ, який засвідчує компетентність висотника. Такі посвідчення видаються безпосередньо альпіністу, а не компанії. Це і буде беззаперечним підтвердженням, що Ви звернулись в компанію, яка спеціалізується на висотних роботах.

s-bars.com
 

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 3

 • 3
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony