Реклама
Lacover

РІДКЕ ФАРБУВАННЯ

Новини

більше року тому  23.03.2018, ~ Administrator   

Вже незабаром у Києві завдяки компанії LTL Group розпочне роботу перша в історії Україні школа малярів. Аби дізнатися більше про цей амбітний проект, ми поспілкувалися з Євгеном Поляшенком, координатором проекту "Школа малярів"

- Доброго дня, пане Євгене! Розкажіть, будь ласка, як виникла ідея відкрити «Школу малярів».
- Ідея виникла ще 10 років тому, з першого дня роботи нашої компанії. LTL Group не просто продає лакофарбову продукцію, а навчає новим технологіям, вирішує конкретні запитання, які виникають на виробництвах. Справа в тому, що за винятком рідкісних випадків, керівники та маляри на виробництвах володіють недостатньою кількістю знань. Лакофарбова галузь стрімко розвивається, і нестача знань помітно відбивається на кінцевому результаті. За весь час своєї роботи LTL Group накопичила великий об’єм практичної технологічної інформації, і ми готові поділитися своїм досвідом. Станом на сьогодні ми співпрацюємо з понад 1500 компаніями деревообробної та меблевої галузей, що є найкращим свідченням корисності інформації, яку ми надаємо. Ми заснували «Школу малярів» для того, аби ділитися інформацією та готувати кваліфікованих спеціалістів.

- Про спеціалістів: український ринок явно не можна назвати відсталим. Невже аж так бракує хороших малярів?
- Якщо говорити про малярів високого рівня, то відчувається просто катастрофічна нестача. Справа в тому, що всі висококласні спеціалісти отримували знання самотужки, методом «проб та помилок». Знайти такого майстра надзвичайно важко, адже всі вони працевлаштовані та отримують доволі високу зарплату. Решта ж малярів зрідка може якісно виконати роботу, аби клієнт не мав головного болю та був задоволений якістю. Наша школа покликана заповнити цей сегмент ринку спеціалістів.

- Де буде базуватися перша школа? Ви готуєте амбітний проект, який має на меті навчання фахівців по регіонах, проте, звідки розпочнете?
- Перший навчальний центр ми відкриємо у Києві. Наразі можу констатувати закінчення всіх підготувань: створена матеріально-технічна база, встановлене усе необхідне лабораторне обладнання та шліфувальні столи. Малярні камери у школі найновіші, 2017 року випуску. Ми хочемо крокувати у ногу з часом, та й за новим обладнанням почуваєшся впевненіше та комфортніше. Маляри, які навчатимуться у нас, мають практикуватися на новітньому устаткуванні, а не розглядати його на картинках. Наступний навчальний центр плануємо відкрити у Харкові.

- Напевно, всіх цікавить запитання, хто ж матиме змогу потрапити у школу, коли відбудеться перший набір, яка тривалість та вартість навчання?
- Перший набір у школу відбудеться наприкінці березня. Наразі ми визначили три завдання, з яких розпочнемо свою роботу. Спочатку ми наберемо малярів, які працюють на підприємствах наших партнерів. Потрібно систематизувати їхні знання, аби мінімізувати кількість помилок. Друге завдання, яке стоїть перед нами – це робота із помічниками малярів. Завдяки певному досвіду роботи ці фахівці вже мають певний рівень базових знань, що допоможе їм швидко оволодіти теоретичними знаннями та застосувати їх на практиці. Третє завдання – навчання фахівців, які пов’язані з виробництвом, у цьому плані чи не найперспективнішими є шліфувальники. Втім, навчатися у школі зможуть всі бажаючі, адже ми не можемо відмовити тому, хто прагне стати хорошим спеціалістом.

- Базова програма навчання складається з чотирьох блоків по три дні.
- Вона розроблена таким чином, що учень протягом 1-2 тижнів матиме практичні заняття, конвертуватиме отримані теоретичні знання у практичний досвід. Після основної програми будуть додаткові курси для більш поглиблених знань. На мою думку, стати кваліфікованим маляром можна за 3-6 місяців, залежно від інтенсивності навчання. Як відомо, дехто вчиться 5 років в університеті, а так і не опановує свою професію. Ми проаналізували досвід нашої компанії та зробили акцент на 3 основних пунктах, за допомогою яких навчання в нашій школі стане успішним: легка для сприйняття теоретична інформація, відпрацювання всіх навичок на практиці, кваліфікований та досвідчений наставник, для якого не існує «я не знаю» та який зацікавлений в успішності своїх учнів. Що стосується вартості, то вона буде мати більш символічний характер, тобто потрібно буде лише покрити вартість використаних матеріалів.

- Цікавий момент: існує два методи нанесення покриттів – ручний та автоматичний. Якому методу ви приділятимете більше уваги?
- Виробництва, які сьогодні володіють автоматичними лініями, можна перелічити на пальцях рук. Готувати спеціалістів на автоматичні лінії у «Школі малярів» немає сенсу ще й тому, що такі компанії мають змогу напряму запросити фахівців, які постачали обладнання, а ті, в свою чергу, пояснять специфіку роботи працівникам прямо на виробництві. Ми ж навчатимемо ручному фарбуванню. Повірте, це багатоаспектний, складний та трудомісткий процес, і аби опанувати його, треба чимало знань та практики.
 

- Повернемося до навчальної програми. Її розробка – повністю ваша робота, чи дещо підглянули у західних колег?
- Програму ми розробляли самі. Справа в тому, що LTL Group вже тривалий час співпрацює з італійським виробником лакофарбової продукції IVM Chemicals, представляє їхню торгову марку ILVA в Україні. Цей виробник є надсучасним, інноваційним, у його лабораторії працює понад 100 спеціалістів, великий штат технологів забезпечує надійну підтримку споживачам. Не дивно, що їм вдалося стати одним з провідних виробників лакофарбових матеріалів для деревини в Італії. Величезний об’єм знань ми отримали саме від них. Також ми співпрацюємо з багатьма компаніями, які постачають обладнання. Отримані протягом 10 років знання настільки об’ємні, що звертатися за допомогою до закордонних колег просто немає потреби. Наш досвід ми систематизували та готові ним поділитися.

- Сертифікат про закінчення вашої школи – які переваги він надаватиме? Можливо, найкращі учні матимуть шанс працевлаштуватися у вашій компанії?
- Наш сертифікат має бути певним еталоном, тобто роботодавець має розуміти, що пред’явник сертифікату «Школи малярів» LTL Group є хорошим спеціалістом по роботі з деревиною. Наша школа дасть для цього усі необхідні знання та навички. Що стосується працевлаштування, то частина зможе працевлаштуватися у нас, адже наша компанія постійно зростає. Решті ж ми запропонуємо роботу у наших партнерів. Вже зараз є велика кількість виробників, які потребують нових спеціалістів. Український ринок швидко розвивається, і ми готові відповісти на його запит щодо нових професіоналів.

Розмовляв Ярослав Сиваківський

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 3

 • 3
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony