Реклама
Lacover

Деревина

10 місяців тому  23.03.2018, ~ Administrator   

Юрій Юречко, засновник компанії Wooden Evolution, яка займається реставрацією дерев’яних будинків, розповів про важливість вибору професійного підрядника та якісних матеріалів.

Як прийшов у галузь
Влітку 2015 року я отримав пропозицію працювати менеджером по об’єктах. Діяльність полягала в ремонті і сервісному обслуговуванні дерев’яних будинків та зрубів. І хоч я мав чималий досвід роботи у будівництві та освіту за фахом інженер-будівельник, але ця сфера діяльності була для мене новою. Втім, завдяки тому, що зі мною працювала команда кваліфікованих професіоналів, я швидко засвоїв усі необхідні знання.

За три роки нам вдалося реставрувати близько 100 об’єктів. Висока результативність та наявність команди фахівців зумовили рішення створити власну компанію, яка б вивела будівельні послуги на новий рівень. І сьогодні ми гарантуємо не лише бездоганну якість роботи, а й високий рівень сервісу для клієнта.

Юрій Юречко, засновник компанії Wooden Evolution: «Довіряючи дилетантам і економлячи на матеріалах, готуйтесь платити двічі»

Шліфування і полірування – самостійно не означає якісно
У 90% випадків ми виконуємо роботу із деревом кутовими шліфувальними машинами. Деревину обробляємо два рази: спочатку шліфувальними кругами зернистістю Р36-40 обробляємо старе покриття, а згодом за допомогою абразиву більшої зернистості усуваємо недоліки. Фасад дерев’яного будинку ми рекомендуємо шліфувати кругами зернистістю Р80, максимум P100. Внутрішні роботи виконуємо 120 зерном. Якщо сильно загладити деревину, фарба менше проникає всередину і служить менше часу. Технологічно, шліфування - дуже важка і брудна робота (дуже багато пилу). Дуже важливо правильно тримати інструмент, щоб не наробити ям і нерівностей (не кажучи про безпеку, бо інструмент може вилетіти при неправильному русі чи «закуситись».

Для максимальної якості виконання (це доречно для внутрішніх робіт) ми виконуємо полірування. Воно робиться після нанесення першого шару лакофарбового покриття. Інколи ми використовуємо ексцентрикові шліфмашинки (зазвичай для профільованого клеєного бруса, блок хауса), але вони дуже повільно працюють, процес затягується і не всі клієнти готові чекати так довго. Виконуємо полірування в вручну, поролоновими брусочками 180-240 зернистості. Таким чином ми усуваємо всі підняті волокна і поверхня стає ідеально гладкою.

На мою думку, для шліфування ідеальним варіантом по ціні якості є кутова шліф машина Makita GA5030.

Деякі роботи, з першого погляду, здаються простими, особливо коли дивишся, як їх виконує професіонал. Часто буває, що спочатку клієнт пробує сам, в нього не виходить і він кличе майстрів. Доволі часто нам доводиться перероблювати шліфування. Початківці завжди роблять багато ям під час шліфування, тому дуже важливо правильно тримати інструмент. У роботі ми вже 5 років використовуємо лакофарбові матеріали Remmers і жодного разу протягом цього періоду не виникало жодних запитань щодо якості. Особливо хотів би відзначити високий вибір матеріалів для різноманітних завдань. З матеріалами Remmers приємно працювати, адже завдяки їм будинок виглядає привабливо.

Технічний регламент робіт
Дотримання регламенту – основа якості, тому знати про нього повинен кожен професіонал. Лакофарбові роботи потрібно проводити лише при температурі +5Со і вище. Грунт має наноситися із 12-годинною витримкою, такий же інтервал має бути між шарами фарби.

Фарбувати по герметику можна з витримкою 1-2 дні (це мінімум при температурі +15 Со, хоча в ідеалі потрібно чекати тиждень). Дехто виправдовує недотримання регламенту поспіхом, проте така діяльність зробить неабиякий удар по репутації компанії та змусить клієнта згодом заплатити чималі кошти.

Скупий платить двічі
Розповім про випадок, який проілюструє, до чого приводить непрофесійна бригада та економія матеріалів. На одному об’єкті ми працювали над фасадом, а внутрішні роботи проводила інша бригада. Свої шви ми обробляли герметиком Remmers Acryl 100, вони ж шпаклювали шпаклівкою для підлоги. Крім того, ми герметизуємо тільки тріщини розміром понад 3 мм, вони ж шпаклювали все підряд. Замовник звернув на це увагу, і спитав у іншої бригади, в чому справа. Ті відповіли, що ми «халтуримо». Попри всі пояснення замовник попросив, щоб ми «герметизували все». Що ж, ми виконали його вимогу, і до чого це привело: під час дощів дерево набрало вологу і маленькі тріщинки повидавлювало, а коли стало спекотно, то їх знову порвало. Наші слова та наочний приклад переконали замовника у правоті, але вже було втрачено і певний час, і матеріали.

Після цього я вказав замовнику на те, що пошпакльовані шви розходяться вже на другий день, попри запевнення внутрішньої бригади, що «ми по 5 раз проходимо і воно ніколи в житті не трісне». Втім, на запитання, як вони збираються це фарбувати, відповіді ніхто не почув. Начальник будівництва також проігнорував мої застереження. Після фарбування декількох кімнат стало зрозуміло, що всі стіни будуть у плямах, і навіть 10 шарів фарби не зможуть виправити ситуацію.

В результаті «бригада професіоналів з внутрішніх робіт» втекла, а ми мусили все переробляти.

Економія на матеріалах та довіра дилетантам змусить вас платити двічі, а то й тричі. Тому довіряйте свій будинок рукам професіоналів та якісним матеріалам Remmers.

Wooden Evolution – українська компанія, яка реставрує дерев’яні будинки. Фахівці компанії мають великий досвід роботи в галузі, тому Wooden Evolution гарантує якість виконаних робіт та надає 2-річну гарантію.Компанія базується в Києві, тому в радіусі 20 км від столиці проводить заміри та консультації безкоштовно.

Підготував Сиваківський Ярослав

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony