Реклама
Lacover

ДОПОМІЖНІ ПРОЦЕСИ

11 місяців тому  12.02.2018, ~ Administrator   

Сьогодні лакофарбові покриття повинні відповідати зростаючим вимогам в сфері захисту довкілля і здоров’я людей, а також бути економними і продуктивними. Особливо це стосується покриттів для дерев’яних підлог і меблів.

Краща альтернатива покриттям, що містять BPA
Однією з тем, яка сьогодні є предметом активних дебатів і обговорювання керівництвом REACH, є використання бісфенолу A (BPA). Хоча BPA розроблявся і використовується як напівфабрикат для виробництва епоксидно-акрилових смол, що затверджуються УФ випромінюванням, в багатьох випадках потрібен його замінник, наприклад, при виробництві покриттів IKEA IOS-MAT 0054. Одним з продуктів, що здатен задовольнити ці вимоги, є Laromer® PR 9119 компанії BASF. Це одна з перших смол, яка по своїй якості не поступається традиційним епоксидно-акриловим смолaм, але вона не містить бісфенолу A. При цьому забезпечується необхідна твердість, висока стійкість покриття,швидка реактивність, що забезпечує високу продуктивність і хімічну стійкість до плям. Враховуючи, що в таких покриттях відсутній розчинник, з їх допомогою трохи важче отримати УФ матеріали, ступінь матовості яких такий же, як в ЛФМ на органічній та водорозчинній основі. Покриття з Laromer PR 9119 можуть мати таку саму ступінь матовості як і добре відомі епоксидно-акрилові покриття, але при цьому використовується на 10% менше матувальні добавки, одночасно вони надають лакофарбовому виробу кращі реологічні властивості. Дослідження стійкості до подряпин методом Martindale показує, що покриття з Laromer PR 9119 має більшу стійкість до подряпин в порівнянні з епоксидно-акриловими матеріалами представленими на ринку. Білі покриття на основі Laromer PR 9119 характеризуються незначним пожовтінням, забезпечуючи меблям прекрасний вигляд протягом всього терміну їх експлуатації. Вони відрізняються меншим початковим пожовтінням, також спостерігається незначне пожовтіння під дією лабораторного джерела світла (Q-Sun test) в порівнянні з покриттями на основі епоксидно-акрилових смол. Головною вимогою для меблевих і підлогових покриттів є стійкість до плям,наприклад, від чаю або червоного вина.

Ключові вимоги – це стійкість, продуктивність і зменшення емісії ЛОС.
Істотною проблемою,є зношування меблевих і підлогових покриттів в процесі експлуатації в житлових приміщеннях. Віконні рами і дерев’яний сайдинг руйнуються під дією УФ випромінювання i атмосферного впливу, підлоги стираються, кухонні фасади дряпаються. Стійкі покриття допомагають збільшити тривалість експлуатації меблів і зменшити частоту їх реновації. Ключовим компонентом кожного покриття є смолa, але й додатки, такі як піногасники, зволожувачі, диспергатори чи модифікатори реології – це також важливі компоненти в кожній рецептурі сучасного лакофарбового покриття. І хоча вони додаються в невеликих кількостях, ці добавки мають значний вплив на якість кінцевого покриття, і відіграють важливу роль при розробці матеріалів.

Прикладом може бути Efka® SL 3299 – високоефективний агент розливу. Він покращує стійкість УФ-покриттів до подряпин. Таким чином досягається економія матеріалів i часу для повторного фарбування, ремонту, що також є одним з елементів збалансованого розвитку. З точки зору виробників ЛФМ є очевидним, що важливим параметром є продуктивність виробництва. Наприклад, спінювання лакофарбових виробів може збільшувати час виробництва, утруднювати наповнення банок необхідною кількістю фарби, зменшувати швидкість багатьох виробничих операцій, і, крім цього, призводить до виникнення дефектів поверхні, таких як кратери, пори, або недостатня товщина готового покриття. Матеріали з підвищеною ефективністю допомагають збільшити продуктивність виробництва. Наприклад, піногасник FoamStar® ST 2438 допомагає скоротити час виробництва фарб, що дозволяє збільшити швидкість виробничої лінії. В ньому використовується інноваційна технологія FoamStar, що забезпечує швидше піногасіння, вивільнення повітря i поверхню без дефектів. Його використання дозволяє досягнути більшої швидкості виробничих ліній i збільшення продуктивності.

Пігментні концентрати для декоративних і функціональних лакофарбових покриттів.
Найпростішим способом пігментування лакофарбового матеріалу є застосування пігментних концентратів, таких як Luconyl® NG або Xfast®. Однак ці продукти пропонують щось більше, ніж просто колірування. Застосування пігментних концентратів на основі прозорих оксидів заліза може також збільшити стійкість покриття в порівнянні з барвниками, і, таким чином, зменшити розхід сировини, a також працезатрати, пов’язані з ремонтом, зберігаючи при цьому привабливість деревини.

Мінімальна кількість відходів i зменшення використання сировини за рахунок застосування високопродуктивних матеріалів може також вплинути на збільшення продуктивності виробництва. Завдяки унікальній формі продукту (готові для розбавлення гранули) пігментні концентрати Xfast забезпечують повне використання барвника, що означає практично повну відсутність відходів. Також завдяки більшому вмісту пігментів в порівнянні зі стандартними пігментними концентратами, отримання бажаного кольору потребує меншого дозування. Крім ефекту забарвлення покриття до бажаного відтінку і приховування нерівномірностей поверхні, вказані пігментні концентрати зменшують нагрівання покриттів завдяки збільшенню коефіцієнт відбиття сонячного випромінювання (TSR). Цього можна досягнути завдяки заміні сажі на LuconylтNG Black 0095 або Xfastem Black 0095, які зменшують поглинання випромінювання, близького до інфрачервоного (NIR), що дозволяє значно знизити температуру покриття і тим самим збільшити його стійкість.

Фото. Дерев’яні підлоги потребують особливого захисту. Щоб зберегти красу деревини потрібні покриття з підвищеною стійкістю.

Стефан Гілліган
BASF Schweiz AG,Технічний маркетинг пігментних концентратів для ЛФМ

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony