Реклама
Lacover

ОБЛАДНАННЯ

3 місяці тому  23.04.2019, ~ Redaktor 1   

Сфера обробки поверхні, як і інші високотехнологічні галузі, характерна широким розмаїттям якості, вартості та ефективності продуктів, що пропонуються на ринку. У секторі машинобудування німецьке обладнання для нанесення покриттів лідирує на міжнародних ринках і заслужено має репутацію високоякісного і технологічного.

Однак компаніям з Німеччини доводиться конкурувати з продуктами, які поступаються по якості або ефективності, але більш доступні по ціні через невисокі початкові вкладення. Не секрет, що саме обсяг первинних інвестицій - основний аргумент на користь вибору того чи іншого обладнання для дуже багатьох користувачів.

Природа конфлікту проста - кожен хоче отримати кращі технології за найнижчою ціною. Але багато управлінців, які приймають рішення, забувають про першу частину цього рівняння, зосереджуючись тільки на другій - вартості обладнання. Це просто, елегантно, зрозуміло, на перший погляд.

Є багато прикладів, коли таке рішення призводить до невиправдано високих витрат у виробничому процесі, який здійснюється цим обладнанням, або навіть до додаткових інвестицій, які потрібні, коли змінюються виробничі потужності або потрібно підвищити якість продукції. Крім технологічних та економічних аспектів, вдосконалення технологій в Європі обумовлено також зростаючими вимогами до безпеки обладнання і захисту навколишнього середовища (наприклад, мінімізація викидів розчинників або скорочення використання енергії та ресурсів).

Європейські директиви з охорони праці в машинобудуванні (The European Machinery Directive) визначають основні вимоги до безпеки обладнання. Мета цих директив полягає у визначенні рівня безпеки у всіх країнах Європейського Союзу. Як конкретно дотримуватися вимог директив, описано в європейських стандартах, присвячених серйозним ризикам, що стосуються того чи іншого продукту.

Спеціалізовані європейські стандарти, в свою чергу, визначають істотні ризики і необхідні технічні заходи. Ці стандарти існують для конкретних продуктів, наприклад, для фарборозпилювачів (EN1953) або фарбувальних камер для нанесення рідких фарб (EN12215). Є й окремі директиви для спеціальних технологій. Європейська директива ATEX встановлює вимоги до продукції, яка розроблена і виготовлена для роботи в потенційно вибухонебезпечних умовах, наприклад, всередині камери для розпилення фарби.

Зрозуміло, що кожен машинобудівник стурбований питаннями економічної доцільності, і компаніям доводиться розробляти компромісні рішення, які задовольняють вимогам директив і при цьому дозволяють створювати конкурентоспроможну продукцію. Ринок, в результаті, отримує безпечне та сучасне обладнання. Драйвером подальшого удосконалення виробничого процесу, як я відзначав вище, є зростаючі вимоги природоохоронного законодавства.

Європейська директива по промисло-вим викидам дозволила узгодити природоохоронні вимоги для виробництв, які використовують розчинники, на більш жорсткому рівні. Директива застосовується і для невеликих підприємств, тому використовуються комплексні принципи, такі як: використання ЛФМ з низьким вмістом або без розчинників, систем з високою ефективністю нанесення фарби, рециркуляція надлишкового розпилення та інші процеси із замкнутим циклом.
Відповідно, технології фарбування також розробляються з урахуванням всіх вищеперерахованих вимог.

В Європі приділяють дуже велику увагу енергетичній та ресурсній ефективності нанесення покриттів. Більше 50% енергії, яка використовується у виробництві серійних автомобілів, витрачається при фарбуванні. Підвищити ефективність можна за рахунок використання енергоефективного обладнання малими і середніми промисловими підприємствами.

Споживання енергії десятками тисяч фарбувальних камер, які встановлені в Європі, в 1000 разів перевищує енергетичні витрати заводів з виробництва серійних автомобілів. Зекономлені кошти, отримані за рахунок енергозбереження і мінімізації використання фарби, інтегруються у відповідні технології, і нові продукти добре приймаються ринком. На відміну від заходів по скороченню викидів розчинників і охороні здоров'я працівників, економія енергії безпосередньо впливає на виробничі витрати, пов'язані з обладнанням.

Постійний розвиток технологій обробки поверхні в складному ринковому середовищі зміцнює лідируючі позиції Німеччини в цій сфері. Багато німецьких компаній десятки років займаються виробництвом і розробками в цій галузі. Основи технології розпилення фарби були розроблені в Німеччині близько 100 років тому, і з тих пір ця технологія постійно вдосконалюється.

Сьогодні німецький сектор обробки поверхні включає спеціалізовані компанії, які охоплюють всі нюанси процесу нанесення покриття. Над усім цим стоїть висока технологічна компетентність в нанесенні лакофарбових матеріалів. Цей факт визнаний світовою спільнотою, проте далеко не кожен клієнт готовий або здатний інвестувати в найбільш ефективні і надійні технології нанесення фарби. Це відкриває ринок фарбувальним системам, які вимагають менших інвестицій, але працюють з гіршої ефективністю, якістю та надійністю.

І клієнти, зацікавлені в мінімізації початкових вкладень, часто несвідомо вибирають ці системи, хоча їм згодом доводиться більше платити за те, щоб отримати потрібну якість продукції, рівень використання фарби і енергії. Як правило, ці «відкладені» витрати перевищують початкові інвестиції в 10 разів протягом 10 років. А протягом більш тривалих проміжків часу ці витрати будуть ще більш суттєвими.

Якщо подивитися з іншого боку, то інвестиції в ефективне обладнання, яке розроблено для конкретного замовника, як правило, окупаються досить швидко, менше ніж за два роки. В результаті прямі фінансові вигоди таких систем значно більші. Крім того, існують непрямі вигоди, наприклад, виробництво продукції з більш високою якістю обробки поверхні, що дозволяє обігнати конкурентів і поставити більш високу ціну на свій продукт.

Тому, якщо мета компанії – заробити гроші і завоювати частку ринку за рахунок промислового виробництва, питанням правильного вибору і використання промислового обладнання не можна нехтувати. Головне питання в цьому контексті: на основі чого можна порівняти кілька видів обладнання з точки зору їх витрат на життєвий цикл? Автомобільна промисловість розробила модель «сукупної вартості володіння», яка і відповідає на це питання. VDMA (Союз машинобудівників Німеччини), в свою чергу, розробив модель оцінки витрат для машинобудування. Базова модель представлена в специфікації VDMA34160. Специфікація містить основу для об'єктивного порівняння з критеріями, встановленими і розглянутими замовником. Були розроблені конкретні визначення для кожного розділу, наприклад, для піскоструминного обладнання.

Цей інструмент дозволяє прийняти зважене рішення про інвестиції в нове обладнання. Але чи вартує вибір обладнання таких зусиль? У більшості випадків - так. Якщо ми згадаємо про співвідношення вартості використання до початкових інвестицій, яке становить 10:1, стає очевидним, що детальна оцінка витрат просто необхідна.

Звісно, це співвідношення залежить від конкретних ринкових умов, включаючи вартість енергії і робіт. Але навіть співвідношення 5:1, справедливе для ринків з низькими витратами на електроенергію і невисокою заробітною платнею, а це серйозна
економічна причина враховувати дані фактори при прийнятті оптимальних рішень з інвестицій в нові технології обробки поверхні.

М. Рістер
VDMA Surface Technology (Союз машинобудівників Німеччини, керівник відділу обробки поверхні)

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony