Реклама
Lacover

не пропустіть

Варто знати

Інше

Новини

3 місяці тому  28.12.2020, ~ iryna   

Голландський концерн спільно з музейними фотографами дослідив, що впливає на якість відтворення кольорів на фотографіях відомих картин.

Концерн AkzoNobel відомий тим, що не уникає цікавих проектів. Цього разу разом із музеєзнавцями та фотографами з музею Рейксмузеум в Амстердамі він провів в дослідження точності відтворення кольорів на фотографіях темних музейних картин, головним чином Рембрандта. Темні кольори, якими славляться голландські майстри XVII століття, виявилися особливо важкими для фотографування. Спеціалісти дослідили, чому це так і як вирішити проблему.

Перший етап проекту зі знаковою назвою "Нічний дозор" завершився 18 листопада, а його результати були представлені під час віртуальної конференції. Як підкреслили його учасники, фотографування зображень - це досить складна задача: вам потрібне не тільки чудове обладнання та відповідне освітлення, але також спеціалізоване програмне забезпечення та калібратор, які, порівнюючи кольори на зображенні з палітрою із 140 еталонних кольорів, дозволяють правильно відтворити кожен із них. Однак не завжди це буває точно з темними відтінками.

AkzoNobel вирішив дослідити це питання: підготував кілька серій темних зразків, а потім дослідив їх за допомогою сучасних спектрофотометрів та калібраторів, що використовуються музейними професіоналами. Результат був дивовижним: проблема полягала не в самому обладнанні, а в тому, як обробляються дані з камери та як вони використовуються в процесі калібрування. Ці результати були використані для підготовки серії порад музейним фотографам, які допоможуть їм правильно фотографувати темні кольори.

Однак це ще не кінець: компанія має намір продовжити проект та проаналізувати інші аспекти, які можуть вплинути на точність відтворення кольорів на музейних фото, наприклад, таких як фільтри або флуоресценція. Результати ми отримаємо найближчими місяцями.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony