Реклама
Lacover

ПОРОШКОВЕ ФАРБУВАННЯ

РІДКЕ ФАРБУВАННЯ

більше року тому  22.03.2018, ~ Administrator   

Організація QUALISTEELCOAT видала нещодавно чергову 4.0 редакцію своїх технічних вимог. QUALISTEELCOAT була створена в 2006 році, в 12 країнах світу вона об’єднує 80 сертифікованих підприємств, які займаються нанесенням лакофарбових покриттів на металоконструкції, i включає сьогодні близько 100 затверджених систем покриттів. Метою розробки нової редакції вимог було зробити їх більш зрозумілими і покращити структуру документу. В ній були враховані нові лакофарбові системи, а також включений додаток, який стосується впровадження стандарту EN 1090. Англійський варіант тексту доступний для скачування на www.qualisteelcoat.net.

Металеві конструкції, що надзвичайно активно використовуються в якості будівельних матеріалів в архітектурі, а також в промисловості, повинні бути надійно захищеними від корозії. Якщо антикорозійний захист досягається з допомогою органічних покриттів, то його можна сертифікувати в системі QUALISTEELCOAT.

Цей міжнародний знак якості лакофарбових покриттів для металоконструкцій був створений в 2006 році. Об’єднуючи понад 80 ліцензованих підприємств, які займаються нанесенням покриттів в 12 країнах світу, QUALISTEELCOAT сьогодні являється найважливішим знаком якості для металоконструкцій, пофарбованих органічними покриттями. В 2016 році були прийняті чергові національні товариства Греції і Польщі, які в якості генеральних ліцензіатів будуть займатися адмініструванням системи якості QUALISTEELCOAT в своїх країнах. В Німеччині такі ліцензії для компаній, що займаються нанесенням покриттів, а також сертифікат на системи покриттів видає генеральний ліцензіат Qualitätsgemeinschaſt Industriebeschichtung e.V. (QIB) – товариство, яке займається питаннями якості промислових лакофарбових покриттів.

Майже 100 систем покриттів від 25 виробників ЛФМ сьогодні мають діючі сертифікати QUALISTEELOAT, а наступні системи вже знаходяться на етапі досліджень.

Технічні вимоги QUALISTEELCOAT виходять за межі антикорозійного захисту і містять специфікації, які стосуються механічних властивостей, стійкості до атмосферного впливу і декоративного вигляду покриття. QUALISTEELCOAT описує в своїх технічних вимогах рівень якості, необхідний для отримання підприємством, яке займається нанесення покриттів, знаку якості QUALISTEELCOAT, таким чином, щоб воно могло пропонувати свої вироби на ринку як сертифіковане підприємство.

В специфікації описані вимоги щодо якості покриттів, які отримують фарбувальні підприємства, так і для самих лакофарбових матеріалів. Ліцензовані фарбувальні підприємства регулярно контролюються незалежними організаціями, а всі лакофарбові системи підлягають затвердженню QUALISTEELCOAT у вигляді сертифікатів, які видаються тільки після проведення ретельних лабораторних досліджень.

На малюнку показано, як організована система якості покриттів QUALISTECOAT.

В минулому для систем порошкових покриттів не існувало чітких рекомендацій, щодо умов їх застосування. Тому досить часто виникає непевність, в яких корозійних умовах можуть використовуватися одношарові системи, а також, коли слід використовувати двошарові або трьохшарові системи покриттів. Крім цього, який тип попередньої обробки вимагається або, які вимоги існують для систем покриттів типу Duplex (гарячеоцинковане покриття + лакофарбове покриття), де нанесення цинку відбувається методом занурення або неперервного гарячого цинкування.

Всі ці моменти були враховані в актуальних технічних умовах QUALISTECOAT.

Вимоги QUALISTEELCOAT до антикорозійного захисту базуються на специфікаціях стандарту ISO 12944, який є міжнародним технічним стандартом в сфері антикорозійного захисту сталі. Але стандарт ISO 12944 описує тільки покриття, які висихають або затверджуються в атмосферних умовах – як це відбувається у випадку тонкошарових покриттів, що не вимагають примусового сушіння.

Добре відомі категорії корозійного навантаження середовища з ISO 12944, частина 2, використовуються в QUALISTEELCOAT в якості основи для всіх типів систем покриттів.

Крім стандартів ISO технічні вимоги QUALISTEELCOAT також опираються на німецькі стандарти DIN 55633 i 55634, які присвячені порошковому фарбуванню. Типи систем порошкових покриттів, затверджених QUALISTEELCOAT, вказані в таблиці. В ній ви можете побачити можливі для отримання максимальні категорії корозійної стійкості. Підприємство, яке займається нанесенням покриттів, може пропонувати тільки ті системи QUALISTEELCOAT, на які воно отримало дозвіл в рамках ліцензії, і тим самим довело, що здатне забезпечити необхідну якість.

Існуюча версія технічних вимог 4.0 має на меті полегшити фарбувальному підприємству ознайомлення з технічними специфікаціями, а також впровадження необхідних процедур.

Додатково, на основі роботи технічного комітету, а також робочих груп, системи покриттів QUALISTEELOCOAT були розширені новими рішеннями, які потребує ринок. Були враховані системи з електрофорезним покриттям, а також системи типу Duplex з електрофорезним покриттям. Ще однією важливою зміною стало рішення, що фарбувальне підприємство тепер повинно віддавати для зовнішнього тестування всі атестовані системи покриттів, проводячи кожні два роки відповідні лабораторні дослідження у спеціалізованих організаціях. Для клієнта такі рішення гарантують більшу безпеку, так як фірма, що займається нанесенням покриттів, перевіряється по всіх системах покриттів, що вказані в її ліцензії.

Новиною в вимогах є додаток 2, який на добровільних засадах впроваджує специфікацію стандарту EN 1090. Завдяки цьому компанії, ліцензовані QUALISTEELCOAT, можуть отримати сертифікат EN 1090 без додаткових фінансових витрат. Досвід членів QUALISTEELCOAT і тестувальних лабораторій фіксується і з успіхом використовується для подальшого розвитку цієї системи якості. Технічні робочі групи QUALISTEELCOAT постійно працюють, приймають участь у зустрічах генеральних власників ліцензій, а також технічного комітету, які відбуваються два рази в рік.

Метою діяльності є подальше покращення технічних вимог і забезпечення клієнтів зрозумілими вказівками і порадами.

Ситуація на ринку показує, що з боку фарбувальних підприємств, а також їх клієнтів існує велика потреба у впровадженні системи якості QUALISTEELCOAT. І чергова редакція 4.0 технічних вимог є черговим важливим кроком в цьому розвитку.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony