Реклама
Lacover

Варто знати

ПОРОШКОВЕ ФАРБУВАННЯ

Новини

2 місяці тому  03.02.2021, ~ iryna   

Європейська лакофарбова промисловість бореться з піковими цінами на епоксидні смоли. Ціни на світовому ринку зросли настільки різко, що на додаток до пандемії коронавірусу вони мають значний вплив на результати діяльності компаній. Різкий дефіцит поставок погіршує ситуацію, особливо для виробників порошкових покриттів.

Європейська лакофарбова промисловість бореться з різким зростанням цін на деякі види сировини. Ціни на епоксидні та поліефірні смоли в кінці 2020 року зросли настільки різко, що вони мають значний негативний вплив на діяльність виробників ЛФМ. Це показує опитування членів Німецької лакофарбової асоціації (VdL). Згідно з опитуванням, зокрема, ціни на епоксидні смоли – важливу сировину для багатьох фарб та покриттів – буквально вибухнули. Лише за останні два місяці 2020 року вони зросли на 60%.

Основна причина – підвищений попит на епоксидні смоли в Азії та Європі. Як наслідок, зберігаються високі ціни на цю продукцію, особливо в Китаї. Неналежне використання потужностей та порушення роботи виробників бісфенолу А в Азії та Європі суттєво звужують поставки. Більше того, на даний час існує глобальний дефіцит контейнерів, що спричинило значне зростання транспортних витрат з Азії до Європи та ще більше заважає експортерам. Навіть високі ціни не гарантують надійних поставок. На сьогодні ланцюги поставок з Азії частково руйнуються, доступність епоксидних смол на ринку обмежена, і були деякі панічні закупівлі, про які повідомляють, зокрема, виробники порошкових покриттів.

Постійно зростаючий ринок порошкових фарб є одним з основних споживачів поліефірної сировини. Але перебої в Європі та Азії ускладнюють її доступність. Ціни в Китаї також значно перевищують європейський рівень. Збільшення попиту в Європі через брак імпорту призводить до зростання до 45%. З огляду на невизначеність ринків, виробники фарб повідомляють, що вони вводять щомісячний перегляд цін. Економічний підйом, особливо в Азії, призвів до широкомасштабного зростання попиту на сировину для фарб і покриттів: наприклад, ціни на діоксид титану знову попрямували догори. Високий попит на цей важливий компонент в Азії і, знову ж таки, транспортні витрати викликають зростання цін.

Ситуація є проблематичною також для деяких розчинників: виробничі проблеми разом із посиленням попиту спричинили стрибки цін до 100% при надзвичайно обмеженій доступності.

Ізоціанати також відчувають труднощі з постачанням через збільшення попиту на автомобільному ринку. Ця складна суміш має високий попит, проблеми з пропускною спроможністю та обмежені транспортні ресурси, що відображається у зростаючій невизначеності на ринку. Ціни на сировину мають вирішальне значення для промисловості покриттів і фарб, оскільки на них припадає більше половини витрат – величезне навантаження для сектору, який частково сильно постраждав від пандемії коронавірусу.

Німецька асоціація фарб та друкарських чорнил (VdL) представляє понад 200 виробників покриттів, фарб та друкарських чорнил, які в основному є середніми бізнесами у Німеччині. Понад 90 відсотків промисловості охоплює структура VdL. У 2019 році галузь реалізувала близько 8 мільярдів євро, і в даний час у ній працює близько 25 000 осіб.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 2

 • 1
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 1
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony