Реклама
Lacover

Деревина

9 місяців тому  19.10.2018, ~ Administrator   

Незначні втрати ЛФМ, швидке затвердіння і покращена стійкість Прискорення виробничого процесу,
зменшення витрат, непотрібна витримка полакованих елементів, і при цьому збереження високих
фізико-хімічних параметрів – це мета багатьох виробничих підприємств меблевої галузі. Яку технологію
потрібно вибрати, щоб задовільнити усі ці вимоги? Очевидна відповідь - технологія опорядження
лаками, які затверджуються з допомогою УФ-випромінювання.

УФ-лінія з вальцями

В чому перевага такого вибору? Перш за все, низькі втрати лаку і його низький розхід.Наступна перевага – надзвичайно швидке висихання затвердження. Лаки УФ-затвердіння задовольняютьще одну умову. Полакована поверхняхарактеризується покращенною стійкістю до стирання, подряпин, атакож має високу хімічну стійкість.

Серед ЛФМ, які затверджуються УФ- випромінювачами, можна виділити 100%УФ- лаки: поліестерні або акрилові лаки, УФ-лаки на водній основі, а також лаки, які затверджуються УФ -світлодіодами(LED UV). Технологія затвердіння покриття з допомогою УФ-світлодіодів євідносно новою і не надто поширеною через свою більш високу вартість. Інші дві технології застосовуються частіше.100% УФ-лаки відрізняються від УФ-лаків на водній основі, перш за все, типом розчинника, а також способом нанесення. 100% УФ-лаки використовуються в лініях з вальцями, в той час як водні УФ-лаки можуть наноситися розпиленням і методом обливу.

Опорядження на лінії з вальцями

Застосування вальців при опорядження поверхні – це велика економія. Перш за все, ця технологія характеризується практично нульовими втратами лакофарбового матеріалу. Адже використання вальців забезпечує нанесення лакофарбового матеріалу в межах 10-30 г/м2. Але недоліком цієї технології є можливість її використання тільки для пласких поверхонь. Опорядження крайок повинно виконуватися в іншому технологічному процесі. Також неможливе опорядження трьохвимірних елементів.

На початку лінії повинна бути розміщена шліфувальна установка, завданням якої є підготовка основи до процесу опорядження. В залежності від матеріалу основи, яка призначена для лакування, потрібно використовувати відповідний шліфувальний папір. Слід прийняти до уваги не тільки грануляцію паперу, але й також з якого матеріалу виготовлений абразив і тип його насипки. Етап шліфування є надзвичайно важливим в процесі опорядження. Якісне шліфування основи гарантує дуже хорошу адгезію лакофарбового матеріалу. УФ-лінія з вальцями може мати широку сферу застосування.

Відповідна конфігурація лінії дозволяє виконувати також нанесення фінішного шару. Спочатку йде шпаклювальна установка. Краще всього, коли вона оснащена сталевим, затираючим вальцем. Опція затирання шпаклівки полягає в початковому нанесені її надлишкової кількості. Валець, який дозує лакофарбовий матеріал, завжди працює згідно з напрямком руху транспортера. Потім надлишок шаклівки затирається з допомогою реверсивного вальця, який рухається в протилежному напрямку. Ця операція дозволяє нівелювати недосконалості лакованого елементу завдяки заповненню невеликих тріщин, вм’ятин та інших дрібних недоліків.

Продовження цієї статті Ви можете знайти в журналі “Покраска Профессиональная” № 2(89)2018.
Замовити безкоштовний примірник можна за телефоном (032) 297-65-02 або e-mail: marketing@iapmm.lviv.ua

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony