Реклама
Lacover

Варто знати

Поговоримо

Новини

2 місяці тому  25.11.2020, ~ iryna   

Презентуємо  вашій  увазі  черговий  рейтинг  журналу Coatings World про провідні компанії лакофарбової промисловості.

Це  по-справжньому  глобальний рейтинг, на підготовку якого редакційний колектив Coatings World витратив багато часу та зусиль. Дане дослідження галузі дає можливість читачам отримати найбільш точні дані про компанії, які працюють в сфері виробництва ЛФМ.

У випадку приватних компаній, які вирішили не розголошувати свої показники, співробітники журналу опитали різні галузеві джерела та провели власні дослідження, щоб визначити точну оцінку річних продажів. Обсяги продажів вказані в доларах США.

В цьому році в дослідження знову увійшли 82 компанії, продажі яких перевищили 100 млн.доларів. При цьому зі списку випало дві компанії: Betek Boya (Туреччина) і DuluxGroup (Австралія), яких придбав концерн Nippon (Японія). Але додалися дві компанії: одна з Швейцарії - Berlac Group і одна з Іспанії - Briolf Group.

Позначення:
AC – Аrchitectural Сoatings – фасадні покриття для будівель;
AP – Adhesive Products - клеї, герметики;
CC – Сonveyor Сoatings - конвеєрні автомобільні покриття;
CR – Сar Refi nish – авторемонтні покриття;
DC – Decorative Coatings – декоративні покриття;
IC – Industrial Coatings – промислові покриття;
PC – Powder Coatings – порошкові покриття;
PP – Performance Products – високотехнологічні матеріали;
S – шпатлівки, грунти;
SP – Special Products – спеціальні покриття;
WC – Wood Coatings – покриття для деревини.
MO – Marine, Off shore - морскі і захисні покриття;
L – аерокосмічні покриття;

1. PPG
Компанія PPG визнана в усьому світі як провідний виробник фарб, покриттів, спеціальних матеріалів, та постачальник технологічних рішень. PPG допомагає клієнтам на ринку споживчих  товарів,  промислових, транспортних, будівельних ринках, покращити якість поверхонь.

Компанія PPG повідомила, що у 2019 р чисті продажі склав 15,1 млрд. доларів. З них на промислові покриття припало 40% чистих продаж, а на інші ЛФП – 60% продажів.

Основні події 2019 року

 • березень 2019 р.: придбана компанія Whitford Worldwide, світовий виробник, який спеціалізується на покриттях з низьким тертям для промислових застосувань.
 • квітень  2019 р.:  придбана компанія Hemmelrath, світовий виробник покриттів для виробників оригінального автомобільного обладнання (OEM).
 • серпень 2019 р.: придбана корпорація Dexmet, яка виробляє спеціальні матеріали для аерокосмічної, автомобільної та промислової галузей;
 • листопад 2019 р.: придбано Texstars LLC, виробника високотехнологічних  матеріалів, кришталевих лінз та пластикових компонентів для аерокосмічної галузі та військової техніки, яка є лідером у галузі високотехнологічних безбарвних покриттів;
 • лютий 2020 р.: придбана компанія Industria Chimica  Reggiana  (ICR) SpA,  італійський  виробник фарб та покриттів  для  авторемонтної промисловості  та  промислових покриттів;
 • березень 2020 р.: придбано Alpha Coating Technologies, LLC, виробника порошкових покриттів для промислового застосування та термочутливих підкладок.

Сегменти високотехнологічних та промислових покриттів PPG надзвичайно популярні. Їх постачають для покупців на широкому спектрі кінцевих ринків, включаючи промислове обладнання та комплектуючі, пакувальні матеріали, авіаційне та морське  обладнання,  автомобілі комплектуючі; а також для інших промислових і споживчих товарів. На додаток до постачання покриттів на автомобільний ринок OEM, PPG виробляє авторемонтні матеріали для вторинного автомобільного ринку.

Компанія PPG також постачає свою продукцію для комерційного та житлового будівництва. Матеріали PPG використовують для фарбування, захисту, оздоблення та обслуговування не тільки професійні підрядники, а й звичайні споживачі, які довіряють досвіду компанії. Додамо, компанія PPG працює у більш ніж 70 країнах світу.

2. Sherwin-Williams
Компанія  Sherwin-Williams по-відомила про загальні продажі у розмірі 12,8 млрд. доларів за фінансовий 2019 рік. Однак в цьому рейтингу не вказана частина доходів від продажу малярних інструментів та обладнання (дані в таблиці – це оцінка журналу Coatings World).

Концерн Sherwin-Williams виробляє продукцію під відомими брендами, такими як Sherwin-Williams, Valspar, Sayerlack, OECE тощо. Лакофарбові матеріали цієї компанії зі штабквартирою в Клівленді, що знаходиться у штаті Огайо, реалізуються через мережу понад 5100 фірмових магазинів. Інші бренди реалізуються з допомогою незалежних роздрібних або промислових дистриб’юторів, в торгових центрах та будівельних магазинах.

Компанія має три сегменти. Американський  підрозділ  забезпечує 57 відсотків від загального обсягу продажів з допомогою ексклюзивних торгових точок у США, Канаді та Карибському басейні. Він також виробляє та продає широкий спектр архітектурних  фарб,  промислових покриттів та супутніх товарів по всій Латинській Америці через власні магазини та спеціалізованих дилерів.

Підрозділ  декоративні  покриття дає 15 відсотків від загального обсягу продажів і включає найвідоміші торгові марки в Північній Америці та в Європі, Австралії, Новій Зеландії та Китаї, він також працює з глобальними торгівельними мережами постачання фарби, покриттів та супутніх товарів.

Група  високотехнологічних покриттів складає 28 відсотків від загального обсягу продажів. Ця група охоплює широкий спектр промислових покриттів для фарбування деревини, металоконструкцій, антикорозійного захисту і суднобудування, рулонні та автомобільні покриття у більш ніж 120 країнах.

Компанія  будує  нову  глобальну  штаб-квартиру  в  центрі Клівленда  та  науково-дослідний центр  у  передмісті  Клівленда Брексвіль. Попередні інвестиції на будівництво обох об'єктів передбачаються у розмірі 600 млн. доларів.

3. AkzoNobel
Компанія AkzoNobel повідомила про продажі лакофарбових матеріалів у розмірі 10,16 млрд. доларів за 2019 рік.

У своєму штаті AkzoNobel має приблизно 33,800 співробітників та понад 200 виробничих потужностей у 150 країнах.

Основні події 2019 року
Нещодавно  компанія  здійснила багатомільйонні інвестиції у виробництво  деревообробних  покриттів у місті Хай-Пойнт, що знаходиться у штаті Північна Кароліна. Зміни передбачають реорганізацію виробничих операцій на майданчику і включають впровадження технології автоматичного дозування для більш ефективного виробництва фарб. Будується також новий склад сировини, науководослідна  лабораторія та центр технічного застосування.

Основні зміни в компанії за 2019 рік

 • AkzoNobel оголосила про намір придбати  французького  виробника аерокосмічних покриттів Mapero. Заплановане  придбання  зміцнить глобальну  позицію  компанії в аерокосмічних покриттях і безпосередньо сприятиме досягненню її лідерства до 2020 р.
 • AkzoNobel завершила придбання 100% акцій Mauvilac Industries Limited,  провідної  лакофарбової компанії на Маврикії і зміцнює свої позиції в Африці, на південь від Сахари.
 • AkzoNobel NV завершила придбання решти 25-процентного пакету акцій AkzoNobel Boya Sanayi ve Ticaret AS, провідного підприємства з вироб ництва порошкових фарб в Туреччині.

4. Nippon Paint
Nippon  Paint  Manufacturing –  компанія, що виробляє широкий спектр фарб та покриттів, включаючи  фарби  для  автомобілів, будівництва, архітектури, деревини, металоконструкцій, кораблів, електрообладнання, машин, фарби для дорожньої  розмітки  та  побутової техніки. Nippon Paint є одним з найбільших виробників ЛФМ в Азії і має 33 виробничих підприємства, де виготовляється понад мільйон тон лакофарбових матеріалів щорічно.

Nippon Paint завершив у 2019 році придбання  турецького  виробника фарб Betek Boya, а також найбільшого австралійського виробника ЛФМ – DuluxGroup.

5. RPM
RPM International Inc. - багатонаціональна  холдингова  компанія,  що спеціалізується  на  виробництві та  продажі  високотехнологічних покриттів, герметиків та спеціальних  хімікатів.

Компанія має 156 підприємств у 26 країнах, де працює близько 15 000 свробітників. У фінансовому 2019 р. промислова продукція компанії становила 54% від загального обсягу продажів покриттів, споживча продукція - 34%, а спеціальні покриття – 12%.

Операційна  група  промислового сегменту включає бренди Stonhard, Carboline та Tremco illbruck. До операційної групи спеціального сегменту входять торгові марки Day-Glo, Dryvit, Mohawk і Petit, а до споживчого сегменту відносяться Rust-Oleum Group, DAP, Varathane, Zinsser та Testors.

Придбання у фіскальному 2020 р.:

 • Schul International Co., LLC, виробник  спільних  герметиків  для комерційного будівництва
 • Willseal  LLC  –  дистриб’ютор продукцію Schul.

6. Axalta
Axalta Coating Systems - світовий постачальник покриттів для транспортного та промислового сектору.
Компанія повідомила про загальний обсяг продажів 4,5 млрд. доларів США за 2019 рік. Продажі транспортних покриттів (для легкових автомобілів та комерційних транспортних засобів) становили 1,6 млрд. доларів США, а  високотехнологічних  покриттів (промислові  та  авторемонтні матеріали) – 2,92 мільярди доларів.

На теперішній час у компанії працює близько 14 000 співробітників та діє 50 виробничих потужностей у всьому світі, що виготовляють рідкі та порошкові покриття. Компанія має 48 навчальних центрів у світі.

7. BASF Coatings
BASF - це світовий експерт у галузі  розробки,  виробництва  та збуту  інноваційних  та  надійних автомобільних  та  авторемонтних фарб, декоративних та промислових покриттів для фарбування металевих, пластикових та скляних поверхонь у широкому спектрі галузей.

30 вересня 2019 року BASF придбала мажоритарну частку інтернетплатформи UBench з офісами в Тернхауті та Гелі, Бельгія. UBench та його понад 30 співробітників просувають власну внутрішню інтернетплатформу та керують портфелем послуг для різних клієнтів у сфері післяпродажного  обслуговування в автомобільній галузі для таких клієнтів як лізингові, страхові компанії, виробники автомобілів та компанії з великим автопарком.

8. Kansai Paint
Працюючи в Японії, Європі, США, Південно-Східній Азії, Індії та Китаї компанія  Kansai  Paint Co. Ltd. пропонує широкий спектр покриттів для різних сегментів ринку. Kansai Paint розділяє свій бізнес на сегменти: автомобільний (38%), промисловий (25%), декоративний (25%), морський та захисні покриття (7%).

Kansai Paint керує трьома головними заводами з виробництва автомобільних фарб зі своєї штабквартири у місті Осака (Японія). Компанія є провідним постачальником автомобільних покриттів для Toyota, Suzuki, Nissan, Honda, Peugeot та Renault у всьому світі. Kansai Paint налічує 15 731 працівників.

9. Asian Paints
Продажі компанії Asian Paints за 2019 рік склали 2,83 млрд. доларів. Продаж архітектурно-декоративніих покриттів становили 90 % продажів, а промислові та автомобільні покриття -10%.

Asian Paints - одна з провідних лакофарбових компаній Індії, що має 7500 співробітників у всьому світі. Зі своїми дочірніми компаніями вона працює у 15 країнах з 26 виробничими потужностями, обслуговуючи споживачів у понад 60 країнах світу.

10. Masco Corp.
Компанія виготовляє архітектурні покриття,  включаючи  фарби, ґрунтовки,  спеціальні  матеріали, розчинники та гідроізоляційні вироби. Продукція продається у США та Канаді в магазинах типу DIY під різними брендами, включаючи Behr та Kilz.

Продукція  Behr  продається корпорацією Behr Process в торговій мережі The Home Depot, найбільшій в світі мережі в сегменті інструментів для  ремонту  і  будматеріалів.

11. Jotun
Бізнес Jotun Group поділяється на сім регіонів - Скандинавію, Західну Європу, Східну Європу та Центральну Азію, Близький Схід, Індію та Африку, Північно-Східну Азію, Південно-Східну Азію і Тихий океан та Америку.

Компанія має 40 виробничих потужностей у 24 країнах, 64 дочірні компанії та філіали в 45 країнах світу і представників більш ніж у 100 країнах по всій планеті. У команді Jotun працює 10,007 співробітників.

Декоративні  покриття  становлять 37% продажів, морські покриття - 23%, промислові покриття – 31% і порошкові покриття – 9%.

12. Hempel
Постачальник захисних покриттів Hempel має близько 6200 працівників та присутній у понад 80 країнах, де  працює  28  заводів.  Hempel дотримується  запланованої  раніше мети – подвоєння доходів, що буде досягнуто за рахунок органічного зростання та придбань. «Ми будемо продовжувати шукати нові компанії, які бажають приєднатися до родини Hempel. Наша мета –збільшити дохід компанії Hempel до 3 млрд. євро та зайняти лідерську позицію в наших основних сегментах: захисні, морські та декоративні покриття», - говорить Ларс Петерсон, президент та генеральний директор групи.

12. DAW
Материнською  компанією  групи Caparol являється Deutsche AmphibolinWerke von Robert Murjahn Stistung & Co. KG (скорочено – DAW).

З 1895 р. DAW розробляє, виробляє та продає інноваційні системи покриттів. Як незалежна сімейна компанія у своєму п’ятому поколінні, DAW продовжує зростати, щоб стати третім за величиною виробником будівельних фарб у Європі, водночас вже є лідером на ринку в Німеччині, Австрії та Туреччині. У DAW працює близько 5600 співробітників.

“Профессиональная покраска” № 4(107) 2020

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 2

 • 2
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony