Реклама
Lacover

РІДКЕ ФАРБУВАННЯ

7 місяців тому  22.10.2018, ~ nastya   

 

12-13 квітня у Львові відбувся VII міжнародний форум для спеціалістів лакофарбової галузі «Колормікс-Україна-2018». Понад 140 учасників прибули у готель «Таурус», щоб познайомитися з сучасними технологіями у виробництві лаків і фарб, бути в курсі
світових трендів, обговорити робочі проблеми з колегами по галузі, обрати обладнання та сировину для виробництва фарб. Велика кількість учасників стала реальним підтвердженням популярності і затребуваності цього заходу.

Протягом двох днів учасники форуму заслухали цілий ряд цікавих доповідей, які часто переростали у жваві дискусії.

Так активну дискусію одразу ж викликав перший виступ відомої львівської дизайнерки Оксани Шумелди про застосування сучасних ЛФМ в дизайні інтер'єрів і критеріїї їх вибору, який дав привід українським виробникам задуматися про асортимент і якість своїх матеріалів для оздо-
блення та будівництва.

Директор Центру екологічної сертифікації та маркування “Жива планета” Світлана Перминова звернула увагу на вплив «екотренду» на розвиток ринку екологічних лакофарбових матеріалів. Також вона зазначила, що виникнення ринку екопродукції та його стрімкий розвиток були обумовлені зниженням якості товарів і послуг заради цінової конкуренції.

Представник компанії ANGUS Ромейн Северак розповів про нітропарафіновий розчинник, оптимізацію TiO2 та поліпшення біостабільності з впровадженням алканоламінів.

Про нові піногасники для водорозчинних фарб і те, як вони покращують функціональні властивості лакофарбових покриттів, розповіла представниця польської компанії Rowis - Божена Жидек.

Менеджер по розвитку бізнесу компанії COVESTRO Борис Єрома розповів про двокомпонентні поліуретанові покриття, звернув увагу як на традиційні рішення, так й інноваційні рішення колишнього підрозділу Bayer MaterialScience. Про важливість використання біоцидів у виробництві ЛФМ на водній основі, розповів Андрій Шаков, представник компанії THOR.

Представниця італійської компанії EuroColori Татяна Громико, навела рекомендації щодо ефективного переходу на нову колірну системи. На її думку, використання колірної системи EuroColori дасть можливість виробникам оновити і відкоригувати існуючі рецептури базових фарб,
розширити набір рецептур, впровадити у виробництво нові екологічно чисті пігментні пасти та покращити економіку вартості рецептур.

Про інноваційний метод диспергування лакофарбових матеріалів з допомогою кавітації розповів Олександр Фельк з компанії NETZH.

А Бартницька Наталія з компанії «Clariant» познайомила слухачів з тенденціями в лакофарбових покриттях, які пов’язані із сталим розвитком. Основні три чинники, на які мають звернути увагу сьогодні виробники ЛФМ – здоров’я (фарби на водній основі безпечніші у використанні та створюють здорове середовище), зручність/багатофункціональність (фарби мають бути легкі у застосуванні та мають довго служити), а також оперативна ефективність (модернізація процесів для більш високої продуктивністі, простіші рецептури ЛФМ).

Двокомпонентних поліуретанових систем стосувався виступ представника компанії «АТТІКА» Раммо Матвія. Зокрема, він продемонстрував, як величина гідроксильного числа впливає на швидкість висихання, механічну та хімічну стійкість, адгезію.

Про важливість впровадження нових стандартів і переваг, які вони надають ринку у доповіді “Кому і навіщо потрібні європейські стандарти в Україні?” розповів Володимир Удовиченко з компанії “Адвент Інвест”.

Про захист права інтелектуальної власності, як і за що штрафує Антимонопольний комітет України, розповіла представник юридичної фірми Redcliffe Partners - Анастасія Усова. Найпоширенішими є неточні/неправдиві дані про походження товару, виробника, продавця; спосіб виготовлення; джерела та спосіб придбання, реалізації; споживчі властивості, характеристики, придатність до застосування; якість, стандарти; особливості реалізації товарів, послуг; ціни і знижки на них.

Завершилася коференція доповідями Саши Фейла з компанії Klüber Lubrication про нові можливості підвищення продуктивності електрообладнання за рахунок використання спеціальних змазок, Максима Котєнєва з компанії Вос- ток Сервіс про інноваційні рішення в сфері безпеки виробництва, та Сергія Гузія з компанії Геофіп про використання геополімерів при створенні мінеральних ЛФМ.

На думку Юрія Карпенко, керівника проекту "Колормікс-Україна", основною «родзинкою» форуму став відвертий діалог з представниками промислових споживачів фарб про їх запити до властивостей і якості покриттів на основі ЛФМ. Організатори впевнені, що учасники оцінили
готовність і бажання українських машинобудівників співпрацювати саме з українськими виробниками ЛФМ. І тому вирішення завдання з забезпечення необхідними промисловими фарбами підприємств України – це виклик для виробників лаків і фарб України.

Організатори «Колормікс-Україна 2018 вже сьогодні думають про новий форум і будують плани на наступний рік. Вони сподіваються, що наступна конференція буде такою ж жвавою та інформативною і зацікавить ще більшу кількість учасників лакофарбового ринку

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony