Реклама
Lacover

Порошкові фарби

Варто знати

Події

місяць тому  06.02.2020, ~ iryna   

12-13 листопада в готелі "Україна", що в Черкасах, Лакофарбовий завод "Аврора" провів профільний семінар "Інновації-КNOW-HOW-Інформація". Участь у заході прийняли 70 представників великих заводів та підприємств зі всієї України. Основною метою семінару було підвищення рівня знань щодо лакофарбових матеріалів і покриттів, які виробляє концерн Helios, їх раціональної експлуатації, спеціалізованого обладнання для нанесення ЛФМ та оптимізації робочого процесу.

Черкаський семінар розпочався із вступної промови директора ТОВ "ЛЗ "Аврора" Марка Подйеда. Він познайомив присутніх з метою заходу і представив спікерів, які протягом двох днів мали розширити знання учасників заходу в галузі лакофарбової промисловості.

Роман  Преловшек,  Регіональний директор компанії Helios по країнам СНД СНГ/Сектор ЛФМ по металам, виступив з презентацією: "Функціональні смарт покриття". Він розповів присутнім про особливості спеціальних покриттів та зробив огляд брендів, які виробляє концерн Helios, презентації яких відбулися на семінарі (Helios, Chromos, Rembrantin, Remcor, Thermodur) та представив проекти реалізовані у різних країнах.

Доктор Крістоф Аунер з компанії Rembrandtin Lack виступив з двома презентаціями. Перша доповідь мала назву "Європейский стандарт EN ISO 12944 – Нове видання 2018". Особливу увагу фахівець приділив класифікації корозійного середовища, перевірці конструкторського виконання, визначенню ступеня підготовки та системам захисних покриттів. Цікавою була інформація щодо вибору фарбувальних систем для різних середовищ і довговічності (терміну служби) покриттів, а також лабораторні випробування для оцінки систем покриттів. Наостанок учасники заходу порівняли старе та нове видання стандарту EN ISO 12944.

Друга доповідь – «Корозія  під ізоляцією – прихована небезпека» розкрила тему ризиків та факторів утвореня підшарових корозійних процесів. Доктор Аунер наголосив, що особливостями такої корозії є те, що вона є досить непередбачуваною  та  трудомісткою для виявлення. Це являється одною з головних причин витоків і наступних аварій, та основною причиною витрат на обслуговування трубопроводів на підприємствах.

Головні фактори, які впливають на появу підшарової корозії:

 • наявність води під ізолюючим шаром;
 • стимулятори корозії (сульфати, хлориди);
 • експлуатаційні температури;
 • якість ізолюючого матеріалу і монтаж.

Доктор Крістоф Аунер, який є начальником  лабораторії  промислових покриттів,  представив  вимоги  для матеріалів покриттів та розповів про особливості продуктів для захисту від корозії.

Роман Преловшек на семінарі презентував доповідь про одношарові матеріали Helios ONE. Ці покриття дозволяють збільшити продуктивність на 50%, забезпечують скорочення витрат на фарбування, логістику, а також зменшують виробничі витрати та оптимізують інвестиції у нові проекти. Основні переваги матеріалів Helios ONE: це ідеальне покриття для гострих крайок, висока адгезія, антикорозійний захист в категоріях C3 і C4, короткий час висихання, відмінний зовнішній вигляд покриття, істотне скорочення викидів оксиду вуглецю та широкий вибір кольорів паст UNIHEL (MIX). Ці покриття вже добре зарекомендували себе та здобули довіру у багатьох українських компаній.

Найбільше питань аудиторії викликала доповідь Романа Преловшека "Дефекти при нанесенні лакофарбових покриттів". Разом з присутніми фахівець розглянув найпоширеніші дефекти при нанесенні ЛФМ, їх природу, причини появи та методи їх усунення. Роман Преловшек докладно пояснив як контролювати параметри  нанесення  лакофарбових покриттів, і які дефекти можуть виникати при недотриманні технології. Наприклад, при низькій товщині мокрої або сухої плівки виникають: недостатня покривна здатність, шагрень, незадовільні механічні та антикорозійні властивості покриття.  Висока  товщина  мокрої або сухої плівки викликає потьоки та «кипіння» покриття. Тому, аби досягти гарних результатів при нанесенні лакофарбових покриттів необхідно ретельно вивчати властивості матеріалів і дотримуватися технологій їх нанесення.

Участь в семінарі також взяли представники інших компаній, пов’язаних з підготовкою поверхні, антикорозійним захистом, а також нанесенням промислових лакофарбових матеріалів.

Так представник компанії Indasa розповів про абразивні матеріали цього виробника і особливості їх використання при підготовці поверхні металу перед нанесеннях захисних покриттів.

Цікавою була презентація фарбувального обладнання Graco для дозування та розпилення 2К матеріалів, з якою виступив її український дистриб’ютор компанія «Мост».

Звонімір Безак, представник компанії Chromos презентував 2К-Епоксидні покриття для підлоги Floorexpert.

Крістоф  Матейчик,  менеджер  по роботі з ключовими клієнтами, ознайомив  присутніх  з  протикорозійними мастиками Tectyl компанії Valvoline. Продукція Tectyl допомагає створити захисний бар'єр від кисню/води для запобігання корозії. Перевагою даних продуктів є те, що вони видаляють або витісняють воду там, де це необхідно, захищають від абразивного стирання (до прикладу дно автомобіля) та забезпечують шумо- та теплоізоляцію (це стосується залізничних вагонів).

Про технології хімічної підготовки поверхні  перед  фарбуванням і їх важливість для отримання якісного покриття розповів спеціаліст компанії Metalchem.

Ми  запитали  представників декількох  компаній  їхню  думку щодо другого семінару Helios.

Заступник головного інженера вагоноремонтного  заводу  Київського метрополітену: «На семінарі було надзвичайно багато цікавої теоретичної інформації. Але головне - це були практичні питання, які покликані допомогти у вирішенні проблем. Ми плідно співпрацюємо з ЛЗ «Аврора». Але я на семінарі вперше. Корисно було послухати про обладнання для усунення старої фарби і особливості підготовки поверхні. Семінар "Інновації-КNOW-HOW-Інформація" – це позитивні враження та нові знайомства».

Ботченко  Артур,  Придніпровська залізниця: «Для мене актуальними темами на семінарі були технологія фарбування та антикорозійне покриття. Для фахівця необхідно знати, як основи нанесення лакофарбових матеріалів, так і останні розробки. Особисто я дізнався чимало нового. Хотілось би і в наступному році приїхати на семінар».

 “Профессиональная покраска” № 7 (102) 2019

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony