Реклама
Lacover

ПОРОШКОВЕ ФАРБУВАННЯ

8 місяців тому  10.08.2018, ~ Administrator   

Час біжить надзвичайно швидко i кожна важлива дата, це відповідний момент, щоб підвести підсумки і подумати про майбутнє. Минуло 30 років з початку діяльності зареєстрованої в Цюріху (Швейцарія) організації QUALICOAT, і можна відзначити правильність її ідеї необхідності пропагування якості покриттів для будівельних алюмінієвих конструкцій.

Кульмінацією святкування ювілею QUALICOAT став організований у Лондоні в травні 2016 року конгрес, на якому були підведені підсумки роботи організації і розглянуті перспективи її розвитку на наступні роки. В цій статті я спробую дещо детальніше розповісти читачам про цю подію.

Фото. Джозеф Шоппіг розповідає про історію QUALICOAT

Стандарт якості QUALICOAT
Організація QUALICOAT була створена в 1986 році національними асоціаціями, які об’єднують підприємства з галузі переробки алюмінію для потреб будівництва. В першому статуті QUALICOAT стоять підписи делегатів з Бельгії, Франції, Італії, Іспанії та Швейцарії.

Лакофарбові покриття, які призначені для захисту алюмінієвих архітектурних виробів, потребують технічного регулювання, що дозволяє утримувати якість покриттів на постійно високому рівні, а також контрольних процедур, які дозволяють виконувати об’єктивну порівняльну оцінку існуючих на ринку продуктів. Динамічні зміни у технологіях покриттів та обладнанні для їх нанесення, а також самих лакофарбових матеріалів вимагають стандартизації вимог до якості.

Товариство QUALICOAT від самого початку своє діяльності велику увагу приділяє моніторингу технічних питань, і намагається в своїх рекомендаціях слідувати за новими тенденціями ринку і пропозиціями постачальників. Сьогодні система QUALICOAT – це також інструмент комунікації між компаніями, які приймають участь в цій програмі якості. Це короткий, але надзвичайно деталізований список правил, які базуються на міжнародних стандартах і дозволяють отримати необхідну якість покриття, забезпечують постійний контроль процесу нанесення покриттів на алюмінієві архітектурні елементи. Часті оновлення окремих записів і поява нових видань дозволяють слідувати за змінами, які відбуваються на ринку.

Для забезпечення цілісності i прозорості система якості QUALICOAT охоплює своєю сертифікацією підприємства, які наносять лакофарбові покриття, виробників рідких і порошкових фарб, а також постачальників препаратів для підготовки поверхні (хроматування і безхромова підготовка алюмінію). Таким чином, ця система дозволяє ретельно i ефективно контролювати якість нанесених покриттів.

Ліцензовані підприємства можуть використовувати логотип QUALICOAT для позначення своїх продуктів лише тоді, якщо підготовка поверхні і лакофарбові матеріали мають діючі сертифікати.

Стандарт якості QUALIDECO
Впровадження нових спецефектів, які збагачують зовнішній вигляд фасадів сучасних будинків, - це сфера діяльності архітекторів і проектувальників. Ринок доступних для використання продуктів намагається задовольняти виникаючі потреби, постачаючи нові матеріали або їх замінники. Саме тому виникла ідея заміни на зовнішніх поверхнях фасадів будинків різного роду дерев’яних елементів алюмінієвими конструкціями з покриттями, які наслідують колір деревини та її структуру.

Методи отримання таких декоративних ефектів не нові, але підвищена зацікавленість ринку привела до динамічного зростання їх використання і потреби в стандартизації вимог до якості покриттів. Сама технологія отримання очікуваного ефекту не є складною. На порошкове покриття методом термодифузії наноситься малюнок деревини. Для цього потрібно використовувати спеціальне обладнання і матеріали. Тому логічно, щоб новий декоративний ефект (отриманий з допомогою лакофарбових матеріалів) пройшов перевірку в рамках стандарту QUALICOAT. Він відрізняється окремими технічними вимогами, характерними для цієї специфічної технології, яка є комбінацією порошкового фарбування і термодруку. Система якості декоративних покриттів QUALIDECO в 2016 році святкувала своє 20-річчя.

На сьогоднішній день в Україні тільки дві компанії володіють ліцензією QUALICOAT, але багато компаній, які надають послуги фарбування алюмінієвих профілів, задумуються про її отримання.

Захисні покриття мають вирішальний вплив на експлуатаційну стійкість алюмінієвих конструкції, призначених для експлуатації в будівлях, що часторозташовані в місцях з підвищеним корозійним навантаженням.

Фасади будинків, двері і вікна, виготовлені з алюмінію, а також зовнішнє оздоблення повинні добре виглядати навіть після десятка років експлуатації. Вартість якісно нанесених покриттів на поверхнях такого типу, як фасади будинків, зазвичай не перевищує 1-2% від вартості виготовлення всієї конструкції. При цьому вони мають вирішальний вплив на зовнішній вигляд, що має вагоме значення для оцінки всієї інвестиції інвестором і наступними користувачами.

Фото. Конференц-зал конгресу в Лондоні

Ювілей QUALICOAT і QUALIDECO
Ювілей QUALICOAT перший раз святкували в такій урочистій атмосфері, так само як круглу дату QUALIDECO, що підкреслює окрему специфіку цих двох стандартів якості. Ідея проведення конгресу в Лондоні була не випадковою. Вже кілька років президентом QUALICOAT є Мухаммед Панам, який представляє національну організацію QUALICOAT Великобританії та Ірландії, і природно, що саме вона була відповідальною за підготовку конгресу. Лондон – це також місто, де працює багато архітектурних бюро, відомих своїми надзвичайно сміливими проектами, винятковість і якість яких визнана в усьому світі. Лондон – це також місце реалізації багатьох престижних об’єктів, алюмінієві фасади яких покрито порошковими фарбами у відповідності зі стандартом якості QUALICOAT.

Ювілейний конгрес QUALICOAT і QUALIDECO пройшов 17-18 травня 2016 року в готелі Millenium Hotel London Mayfair на площі Grovenor Square, що розташований у самому центрі міста. Урочисті заходи почалися 17 травня святковою вечерею, під час якої учасникам нагадали про найважливіші моменти з історії QUALICOAT, а також осіб, діяльність яких мала безпосередній вплив на розвиток організації. «Родзинкою» церемонії став парад прапорів з майже 50 країн, в яких працює Qualicoat.

З дуже цікавою промовою виступив Джозеф Шоппіг, керуючий директор QUALICOAT, який працює в цій організації з самого початку її заснування. В значній мірі саме завдяки його праці, а також невтомному налагоджуванню контактів, розв’язуванню конфліктів QUALICOAT досягнув існуючих успіхів, які підтверджуються кількістю діючих ліцензій на кількох континентах.

Офіційно Конгрес QUALICOAT i QUALIDECO розпочався 18 травня. Він відкрився доповіддю Мухаммеда Панама - президента QUALICOAT. Він підвів підсумки діяльності товариства і представив його плани на майбутнє. Сьогодні ця система охоплює понад 400 сертифікованих заводів по нанесенню покриттів у всьому світі, 600 атестованих декоративних покриттів та понад 500 порошкових фарб та хімічних препаратів для підготовки поверхні.

Практична програма конгресу була складена таким чином, щоб нагадати про важливість алюмінію, як конструкційного матеріалу в багаторічній історії будівництва, звертаючи увагу на можливість і тенденції його застосування, саме про це розповів екс-президент FAECF (Федерації асоціацій європейських виробників вікон та світлопрозорих фасадів) Адріан Тун. Саме тому особлива увага була присвячена доповідям про швидко зростаючі ринки застосування алюмінію на Близькому Сході і в Китаї, де передбачається динамічне зростання кількості виданих ліцензій QUALICOAT.

Менеджер з глобальних специфікацій «Акзо Нобель Порошкові Фарби» Рассел Дін підкреслив важливість наявності вимог відповідності Qualicoat і Qualideco у архітекторів, особливо на ринку, який зростає у всьому світі. Як він зауважив, будь-який контакт з будь-яким учасником ринку є шансом для розвитку та вдосконалення Специфікацій.

Френк Дероуен (Директор глобального сегменту порошкових покриттів Axalta) та Крістобаль Бернал (Технічний директор компанії Bimetica) розглянули вплив системи цифрового управління BIM (інформаційного моделювання будівель) на фінішну обробку алюмінію. За їхніми словами, цей процес є найбільш ефективним способом розробки будівельного проекту, який сьогодні використовується у міжнародному масштабі.

Про історію і поточний стан розвитку системи QUALIDECO учасникам розповів Хуан Антоніо Бернабе, відповідальний за організацію і розвиток цього стандарту якості. Як зазначив представник компанії Ambruch Fassadenpflege ГмбХ Філіп Амбрух, особливо важливим фактором для зовнішнього вигляду, строку експлуатації виробів з нанесеним декоративним покриттям є періодичний догляд за ними та очищення.

Подальші презентації стосувалися використання алюмінію в архітектурі, що дозволило ширше поглянути на головні напрямки розвитку галузі. Детальнішу інформацію про конгрес можна знайти за адресою http://www.qualicoat- congress.london/index.html.

Очевидно, що конгрес не міг відбутися без підтримки спонсорів. Компанії зі статусом „Золотий спонсор” отримали можливість організувати в лаштунках конгресу експозицію для презентації своїх продуктів і послуг.

Останнім акцентом конгресу стала презентація професора Міхаеля Стейсі на тему довговічності і стійкості алюмінію в архітектурі, з демонстрацією об’єктів під час круїзу Bateaux London вздовж річки Темзи.

Підсумовуючи результати конгресу, слід підкреслити, що це був надзвичайно вдалий захід, проведений з великим розмахом, який дозволив вчергове пропагувати ідеї QUALICOAT. Особливо символічно, що він відбувся в Лондоні – місті, де проектуються передові архітектурні рішення і приймаються ключові рішення про вигляд майбутніх хмарочосів зі скла і алюмінію.

А. Єльонек

“Профессиональная покраска” № 4 (83) 2017

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony